שתף קטע נבחר

הסכמה באיחוד האירופי: החמאס יוכרז כארגון טרור

בפגישת שרי החוץ של האיחוד האירופי באיטליה הושגה הסכמה לכלול גם את הזרוע הפוליטית של החמאס ברשימת ארגוני הטרור של האיחוד. צרפת תמכה בעמדה זו. ההחלטה הרשמית תתקבל בהמשך החודש

שרי החוץ של האיחוד האירופי הסכימו אחר הצהריים (יום שבת) שיש לכלול את הזרוע הפוליטית של החמאס ברשימת ארגוני הטרור של האיחוד. עד כה נכללה רק הזרוע הצבאית של החמאס ברשימת ארגוני הטרור. ההחלטה הסופית בעניין תוכרז בפגישתם הרשמית של שרי החוץ בהמשך החודש.

 

שר החוץ הצרפתי, דומיניק דה וילפאן, אמר בכינוס שרי החוץ של האיחוד באגם גארדה באיטליה: "הגענו לקונצנזוס בדבר הכנסת החמאס לרשימת ארגוני הטרור". מדובר בתפנית בעמדה של צרפת, שהתנגדה עד כה לכלול את הזרוע הפוליטית של החמאס ברשימת ארגוני הטרור. ההחלטה הזו, שהתקבלה בלחץ של ישראל וארה"ב, פותחת את הדלת בפני הקפאת הנכסים הפיננסיים של החמאס באירופה.  

 

שר החוץ הבריטי, ג'ק סטרו, שדחף לקבל את ההחלטה אמר: "בעקבות הפיגוע שהתרחש ב-19 באוגוסט, שבו נהרגו כל כך הרבה אנשים חפים מפשע הגענו להסכמה כוללת להקפיא את נכסי החמאס".

 

שר החוץ הדני, פר סטיג מולר, אמר לכתבים שקבוצת ארגוני מודיעין ממדינות האיחוד יתכנסו ביום שני לבחון את הנושא, ואחר כך יגישו את המלצותיהם למדינות האיחוד. מולר אמר שבפגישת שרי החוץ הושגה "הסכמה מלאה" בעניין.

 

שר החוץ, סילבן שלום, בירך על הכללת החמאס ברשימת ארגוני הטרור. לדבריו, "הוקעת החמאס כארגון טרור, הוצאתו ממעגל הלגיטימיות וחסימת ערוצי המימון שלו מהווים תרומה חשובה ביותר למלחמה בטרור, ולא רק באיזורנו".

 

גורמים במשרד החוץ הביעו סיפוק רב מן ההחלטה: "הצלחנו לשכנע שאי אפשר לתת לחמאס להנות מהספק. אירופה הכירה סוף סוף בעובדה שמדובר בארגון טרור".

 

לדברי הגורמים, "מה שחשוב הוא הצעדים המעשיים שייגזרו מן ההחלטה המדינית. זה לא רק חסימת חשבונות בנק, אלא גם הצרת צעדים של אנשים המזוהים עם חמאס, מניעת יכולתם להיכנס לאירופה, ונקיטת צעדים מינהליים שוודאי יקשו על ארגון כזה להמשיך ולתפקד".

 

שר החוץ ומשרד החוץ, באמצעות השגרירויות השונות במדינות אירופה, השקיעו מאמצים ניכרים בנושא השכנוע בסוגיה מאז הוחלט על הדיון בנושא באיטליה. השר שוחח עם עמיתיו במדינות אירופה, ושגרירויות ישראל השונות קיבלו הנחיה להעביר את הטיפול בנושא לראש סדר העדיפויות.

 

חמאס: "מנטליות צלבנית"

 

ד"ר עבד אל עזיז רנטיסי, מראשי החמאס, הגיב על החלטת האיחוד האירופי לכלול את הזרוע הפוליטית של הארגון ברשימת ארגוני הטרור: "מדובר בהחלטה המשקפת את המנטליות הצלבנית והמשתלבת היטב על התפיסה הציונית והאמריקנית".

 

לדבריו, "הצלבנים זרעו את ישראל, והם אלה שישלמו את המחיר על החלטתם". רנטיסי קרא למוסלמים להחרים את התוצרת האירופית, בדומה למה שעשו עם התוצרת האמריקנית.


פורסם לראשונה

 

בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שר החוץ הצרפתי תמך במהלך
צילום: איי פי
צילום: איי פי
שר החוץ הבריטי לחץ
צילום: איי פי
צילום: ישראל הדרי
מברך. שר החוץ שלום
צילום: ישראל הדרי
צילום: איי פי
רנטיסי. להחרים תוצרת אירופית
צילום: איי פי
מומלצים