שתף קטע נבחר

ערעור גלעד שרון: ההחלטה ביום א' הקרוב

בנו של ראש הממשלה עירער על החלטת בית משפט השלום, שחייב אותו למסור למשטרה מסמכים בפרשת סיריל קרן. הוא טוען שזכות השתיקה שלו חלה גם על המסמכים. בית המשפט דחה את ההחלטה לשבוע הבא

הרכב של שלושה שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב דן בצהריים (יום ב') במשך כ-4 שעות בערעורו של גלעד שרון על החלטת בית משפט השלום, לפיה עליו להציג במשטרה את כל המסמכים שבידיו הנוגעים לפרשת סיריל קרן.

 

עורך דינו של גלעד שרון, מיכה פטמן, שב וטען בדיון כי שרון, השומר על זכות השתיקה, אינו חייב להמציא את המסמכים למשטרה. עו"ד פטמן הוסיף כי גלעד שרון מרגיש שרוצים "להפיל עליו תיק", ללא קשר לעובדות, וכי הוא לא מאמין למשטרה ומשוכנע שרוצים להפליל אותו ככלי משחק, בניסיון לפגוע באביו ובאחיו.

 

פטמן הדגיש כי הסיבה שבגללה לא משתף גלעד שרון פעולה עם החקירה היא מכיוון שהוא אינו רוצה להפליל את עצמו. הפרקליטות טענה מנגד כי מדובר במסמכים ציבוריים ולכן אין עליהם חיסיון.

 

לפני כחודש קבעה שופטת בית משפט השלום בתל אביב, דניאלה שיריזלי, כי על בנו של ראש המשלה להציג את המסמכים כפי שדרשה המשטרה. היא דחתה את טענת עורך דינו, לפיה זכותו של גלעד שרון שלא להפליל את עצמו כוללת לא רק את הזכות שלו להשיב לחוקריו - אלא גם את הזכות של "שב ואל תעשה". מכוח זכות זו ביקש מבית המשפט שלא לחייבו להציג את המסמכים שברשותו.

 

בתום הדיון הודיעו השופטים כי ימסרו את החלטתם ביום א' הקרוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
שרון. ההחלטה ביום א'
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: ערוץ 1
עו"ד פטמן. לא לחייבו
צילום: ערוץ 1
מומלצים