שתף קטע נבחר

ראש העיר: גינה פרטית לכל משפחה

המתמודדים בבחירות המקומיות מול ראש עיריית ראשון-לציון טוענים שמדובר בשוחד בחירות, אבל מאיר ניצן מתלהב מהרעיון שייבא מגרמניה: כל משפחה תקבל רבע דונם לחקלאות פרטית. חבר מועצת העיר, השחקן ספי ריבלין: "זה הרעיון הכי דבילי ששמעתי עליו בחיים"

גינה לכל משפחה – זה מה שמבטיח ראש עיריית ראשון-לציון במצע הבחירות שלו. על-פי חזונו של מאיר ניצן, תקבל כל משפחה בעיר, אם תבקש, שטח בן רבע דונם בפאתי העיר לצורכי חקלאות פרטית בשעות הפנאי. "אם זו לא היתה בדיחה, הייתי אומר שזה שוחד בחירות", הגיב ספי ריבלין, חבר מועצת העיר, שמתמודד שוב בבחירות למועצה.

לאחרונה פתח ראש העירייה בקמפיין הבחירות שלו והציג את עיקרי המצע בכרוזים שחולקו לתושבי העיר. בשיחה עם "ידיעות אחרונות" אמר: "אני מאוד רציני בסעיף הזה. מדובר בהענקת שטח אדמה לצורכי חקלאות פרטית". ניצן מודע לספקנות, שלא לומר הגיחוך, שהרעיון מעורר אצל מתחריו. אולם לדבריו, "אנשים מחפשים למלא בתוכן את שעות הפנאי. כל משפחה תוכל ליהנות מפירות וירקות שגידלה בעצמה, וזה יהיה בילוי משפחתי חביב ונחמד בטבע".

בראשון-לציון יש כיום כ-70 אלף בתי אב. ניצן אומר כי יש ברשותו כ-15 אלף דונם אדמה פרטית וציבורית בחולות שמדרום- מערב לעיר, הפנויים לטובת הפרויקט. לדבריו, העירייה תדאג לספק את המים ולפתח ולהכשיר את האזורים המיועדים. האדמה הציבורית תוחכר לתושב במחיר סמלי, ואילו האדמה הפרטית תוחכר במחיר סביר.

על הרעיון, לדבריו, הוא שמע לראשונה בביקור בגרמניה, שם התעניין בתרבות הפנאי של תושבי העיר מינסטר, עיר תאומה של ראשון-לציון. ניצן נלקח שם לסיור בפאתי העיר ונתקל בתושבים המעבדים שטח אדמה קטן שהוחכר להם לגידולי חקלאות.

דב צור, המתמודד על ראשות העירייה מטעם רשימת "ראשון בשינוי", הגיב על היוזמה: "ניצן בפאניקה. לכן הוא מנסה לשחד את התושבים. כנראה שזו ההבטחה הלא-הגיונית היחידה שנותר לו להבטיח לאחר 20 שנות כהונה".

חבר מועצת העיר, השחקן ריבלין, גם הוא מ"שינוי": "אני מקווה שכל תושבי העיר יבקשו את האדמה. נראה את ראש העירייה מתמודד עם הציבור שבא לקבל רבע דונם. זה הרעיון הכי דבילי ששמעתי עליו".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני סלומון
ניצן: "כל משפחה תוכל ליהנות מפירות וירקות שגידלה בעצמה" (צילום אילוסטרציה)
צילום: דני סלומון
מומלצים