שתף קטע נבחר

פרס: "לצאת בכל הכוח נגד החלטות ממשלת שרון"

תחיית האופוזיציה? יו"ר מפלגת העבודה, שהואשם עד כה בכך שסירב לתקוף את מדיניותו של אריאל שרון - עוטה לראשונה את הכפפות: בכינוס חירום של "העבודה" הבהיר פרס שההחלטה לסלק את ערפאת היתה "שגויה" וקרא לצאת "בכל הכוח" נגד החלטות ממשלת שרון

האם תם "הרומן" בין שמעון פרס לאריאל שרון? מוקדם ממה שתוכנן תחילה, מפלגת העבודה יוצאת למתקפה חזיתית על הממשלה ועל העומד בראשה, שרון. ולמתקפה הזו מצטרף מי שהתנגד עד כה לעשות זאת - היו"ר שמעון פרס.

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, דחפו גורמים מרכזיים בעבודה לצאת בקמפיין התקפי מרוכז נגד ראש הממשלה שרון ומדיניותו. פרס נמנע עד כה מלתמוך בכך וספג ביקורת - אבל "נשבר" בעקבות החלטת הקבינט בעניין ערפאת.

 

בהתייעצות חירום שכינס הערב (שבת) בבית מפלגת העבודה בתל אביב, בהשתתפות כמה מחברי הסיעה, מתח פרס ביקורת על ההחלטה בעניין "סילוקו" של יאסר ערפאת ואמר: "ההחלטות האחרונות של הממשלה חיזקו את ערפאת בעיני העולם ובעיני הפלסטינים. לעיתים כשיש בעיה, צריכים לחיות איתה".

 

הוא סיפר לנוכחים כי שוחח עם ראש הממשלה שרון ואמר לו כי לדעתו מדובר בטעות לגרש את ערפאת. "הדברים שאמר לי שרון", הוסיף פרס, "לא שינו את דעתי, לפיה העמדה הנוכחית היא עמדה שגויה".

 

ופרס הדגיש, מה שנשמע כמעט כסיסמת בחירות: "המדינה הזאת צריכה תקווה. אנחנו מתכוונים לצאת בכל הכוח נגד ההחלטות. אנחנו צריכים להציג אלטרנטיבה, למתוח ביקורת על הממשלה ועל ראשיה".

 

פרס הביע שביעות רצון ממינויו של אבו עלא כראש הממשלה ברשות: "יש עם מי לדבר. יש כתובת לא רעה. אנחנו לא עושים שום טובה לאף אחד בזה שאנחנו מנהלים משא ומתן.

 

"עשו מערפאת מיק ג'אגר"

 

גם מזכ"ל העבודה, אופיר פינס, שהיה בין הראשונים במפלגה לצאת נגד מדיניות ממשלת שרון, הבהיר: "בממשלה הזו יש אנשים סהרורים. האמת צריכה להיאמר - שרון נכשל כישלון חרוץ. הוא לא מצליח לספק את הדבר הראשון שמדינה צריכה לספק לאזרחיה - ביטחון אישי לתושבים. שרון הוא כישלון. גירוש ערפאת לא יעלה ולא יוריד מהכישלון הזה. מה שחמור עוד יותר זה ששרון מסרב לתת דין וחשבון לציבור. הוא בורח מן המיקרופונים ומן המצלמות והופך את עצמו ללא רלוונטי".

 

פינס הוסיף עוד כי בכוונתו להביא להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית, שתחקור את מחדל הקמת גדר ההפרדה. "אי אפשר לשבת עוד בשקט עם המחדל הזה. הגדר מטורפדת יום יום על ידי חברי הקואליציה והממשלה אחראית לזה שהגדר תקועה ולא מתקדמת".

 

יו"ר העבודה דליה איציק אמרה: "נגמרו ימי החסד. עד עכשיו לא תקפנו כי נתנו לאיש קרדיט. חשבנו שהוא יכול ורוצה אבל מתברר שלא. צריך להגיע למסקנה אחת: שרון צריך ללכת הביתה. לא פחות מזה".

 

איציק אמרה כי על מפלגת העבודה לצאת במסע פרסומי רחב היקף בו יותקף שרון. "שרון צריך לחזור לחווה שלו, לבנים, יש שם הרבה מה לעשות. הטונים שלנו הולכים להשתנות ואני משוכנעת שיהיו בקיעים גם בקואליציה".

 

ח"כ יצחק הרצוג תקף גם הוא את הממשלה ואמר "הממשלה הזאת נפלה על הראש והיא לוקחת בדיוק את מי שהיא רוצה להפוך ללא רלוונטי - והופכת אותו לכוכב בינלאומי כמו מיק ג'אגר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פרס. בכל הכוח
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
ערפאת. חיזקו אותו
צילום: רויטרס
צילום: אתר הכנסת
פינס. סהרורים
צילום: אתר הכנסת
צילום דודו פריד
איציק. שיחזור לחווה
צילום דודו פריד
צילום: אתר הכנסת
הרצוג. ממש כמו מיק
צילום: אתר הכנסת
מומלצים