שתף קטע נבחר

בגישה המשולבת

המכונות המשולבות הפכו בשנתיים האחרונות מגימיק מגושם ויקר מדי, לציוד חובה בכל בית ועסק ממוחשב שלא סובל מעודף מקום. במקרה הזה, שילוב סולידי בין הדפסת צבע איכותית וטקסט חד, סורק מובנה וקורא כרטיסים, נראה כמו תוספת אטרקטיבית לחובבי הצילום הדיגיטלי

המכונות המשולבות הולכות ונעשות פופולריות על שולחנות המשתמשים. בעבר אמנם הסתייגנו מהמכשירים האלה, שבדרך-כלל הציעו שילוב לא משכנע של טכנולוגיות בינוניות במחיר גבוה יחסית. היום המצב השונה. הדגמים החדשים משתמשים בטכנולוגיות הסריקה וההדפסה העדכניות ביותר, וגם התמחור שלהם סביר, כלומר - בדרך-כלל פחות מעלות הרכישה הנפרדת של סורק ומדפסת.

 

רוב המכונות המשולבות מיועדות במובהק לסביבה המשרדית או לעסק קטן. PSC 2175 מתאימה בעיקר לחובבי הצילום הדיגיטלי, עם כמה בונוסים משלימים. יש לה מנוע הזרקת דיו שמגיע לקצבים של 18/13 עמודים בצבע/שחור (מהירויות יצרן), והיא יודעת לסרוק ברזולוציה של 1200x2400dpi. השילוב בין שתי התכונות מאפשר לה לשמש גם כמכונת צילום צבעונית, והתוספת של קורא מובנה לכרטיסי זיכרון מבוססי Flash מאפשר לשלוף כרטיס מהמצלמה הדיגיטלית, לתקוע, ולהדפיס מייד.

 

ללא מחשב

 

את שתי הפעולות הללו ניתן לבצע בלחיצת כפתור, בפעולה אחת, גם ללא תיווך של מחשב - וזהו אחד היתרונות החשובים של המוצר. מצד שני, אפשר היה בכל זאת לשפר קצת את הקישוריות למחשב. מדוע, למשל, עלינו להפעיל את תוכנת הסריקה ואז לבקש מהמכשיר לסרוק? למה שתוכנת הסריקה לא תופעל אוטומטית בתגובה ללחיצה על כפתור ה-Scan?

 

תכונה "אוטומטית" נוספת שנתמכת במכשיר ומוכרת ממוצרי הדפסה נוספים של HP, היא זו שמכונה Proof Sheet. הרעיון פשוט: קודם להדפסה מכרטיס ה-Flash ניתן להפיק בלחיצת כפתור דף Preview עם תמונות מוקטנות. ליד כל תמונה בדף ישנו עיגול קטן; ממלאים את העיגולים מתחת לתמונות שאנחנו רוצים להדפיס, מחזירים למשטח הסריקה, ולוחצים על כפתור ההדפסה. המכשיר ידפיס עבורנו את התמונות שבחרנו.

 

גימיק חביב

 

זהו גימיק חביב, הביצוע מרשים, וייתכן בהחלט שיהיו משתמשים שייהנו מאד מהתכונה הזו. אבל בעינינו, זהו במידה רבה בזבוז של דיו - מה רע בלחבר את המדפסת למחשב ולצפות בתמונות על הצג שלו לפני שבוחרים מה להדפיס? בכל מקרה, כדי לטפל בתמונות- מסמכים המצולמים.

 

סרוקים כראוי (עריכה, עיבוד, תיקון, הכנת אלבומים דיגיטליים, OCR ועוד) יש צורך לחבר את המכשיר למחשב, ובמקרה כזה מגלים מהר מאד שהתוכנות ש-HP צרפה למוצר עושות את העבודה, אבל עושות אותה הרבה פחות טוב מכמה תוכנות שבהן חלקנו משתמשים כבר. אפשר היה לשפר גם את תהליך ההתקנה. התיעוד שמלווה אותה אמנם נוח, ובעברית, אבל ההתקנה עצמה ארוכה ומייגעת.

 

לוותר על חלק מהתוכנות

 

תוכנית ההתקנה לא טורחת להבהיר ממש מה בדיוק היא מתקינה, או לאפשר לך לוותר על חלק מהתוכנות. יש לנו גם לא מעט ביקורת על העיצוב. נכון שהקו האלגנטי של PSC 2175 מציג שיפור ניכר לעומת הדורות האחרונים של מדפסות הזרקת הדיו מבית HP, אבל היינו מוותרים על כפתור או שניים לטובת מסך הפעלה משוכלל יותר.

 

חשוב יותר: ההנדסה של מנגנון ההדפסה בעייתית. הגישה לבתי המחסניות לא נוחה, וההתקנה של מחסניות הדיו דורשת תשומת לב וזהירות, אחרת היא עלולה בקלות להסתיים בשבירת תפס המחסנית. הסורק סיפק תוצאות סבירות, אבל בשולי משטח הסריקה יש רצועה בת 2-3 מילימטרים של שטח מת. כדי לקבל סריקה עד שולי הדף, יש להזיז את המסמך לתוך משטח הסריקה, ואז קשה יותר למקם אותו בצורה ישרה.

 

פשוטה מצוינת

 

PSC 2175 עושה עבודה מצויינת בתור מדפסת פשוטה. עם מחסנית רגילה, במצב Normal, היא הגיעה לקצב מרשים של 8ppm בהדפסת מסמכי טקסט, והאיכות הייתה אולי הטובה ביותר שראינו במדפסת הזרקת דיו. עם מחסנית הפוטו, קיבלנו תמונות 10x15 סטנדרטיות באיכות טובה מאד, בזמן הדפסה ממוצע של כ-2:25 דקות.

 

גם ההדפסות של מסמכי צבע היו מהירות והתוצאות היו יפות. HP מציעה את PSC 2175 לשימוש ביתי ו/או למשרד הביתי. לדעתנו, משרדים ביתיים יכולים להסתפק באיכויות פוטו נמוכות יותר ויעדיפו מכשיר משולב עם תמיכת פקס. למשתמשים ביתיים עם פחות ידע, שרוצים לצלם, לסרוק ולהדפיס בקלות, PSC 2175 עשוייה להיות קנייה מתקבלת על הדעת ואף משתלמת. בין השאר, משום שזו אחת המכונות היחידות שמסוגלות להדפיס כראוי גם הדפסות פוטו וגם טקסט.

 

HP PSC 2175

 

מידות/משקל: 452x358x271, 9 ק"ג

ממשק: USB (מדפיסה ומשכפלת מסמכים גם ללא תיווך מחשב)

מהירויות (יצרן): 18/13ppm בצבע/שחור. 18ppm בצילום מסמכים

רזולוציה: עד 4800dpi (על נייר צילום מיוחד) בהדפסה. עד 1200x2400dpi בסריקה (48 ביט)

מחיר: 1399 ש"ח כולל מע"מ

בעד: קלה לתפעול, ביצועים גבוהים, הדפסה איכותית, חריצים לכל כרטיסי ה-Flash הנפוצים, אפשרות להפעלה ללא מחשב

נגד: חבילת תוכנות בינונית, התקנה מייגעת, עיצוב בעייתי של בתי המחסניות

השורה התחתונה: אם יש לכם מעט מקום ומצלמה דיגיטלית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נט מגזין
בגישה משולבת
צילום: נט מגזין
מומלצים