שתף קטע נבחר

אחוז מקבלי הקיצבאות באזור גבוה מהממוצע הארצי

מנתוני המוסד לביטוח לאומי לסוף הרבעון הראשון של 2003 עולה בבת ים שיעור מקבלי קיצבאות הזיקנה קרוב ל-20 אחוז. גם שיעור מקבלי קיצבאות הסיעוד גבוה מהממוצע הארצי. לעומת זאת, אחוז מקבלי קיצבאות הילדים נמוך מהממוצע. עוד הוכחה להזדקנות האוכלוסייה באזור

אחוז מקבלי קיצבאות הזיקנה בחולון, בת ים ובאזור גבוה מהממוצע הארצי – כך עולה מנתוני המוסד לביטוח לאומי לרבעון הראשון של השנה. עפ"י הנתונים, בשלוש הרשויות באזור עולה מספרם הממוצע של מקבלי הקצבאות על פני הממוצע הארצי לגבי רוב סוגי הקצבאות.

בעוד שהאחוז הממוצע של מקבלי קיצבאות זיקנה ושאירים בישראל עומד על 11 אחוז, בחולון מגיעים הנתונים ל-16.2 אחוז, ובבת ים לא פחות מאשר 19 אחוז (2 מתוך 10 תושבים). באזור המצב מתון יותר, אם כי עדיין גבוה מהממוצע הארצי – 12.1 אחוז.

גם בתחום האבטלה המצב בחולון ובבת ים פחות טוב ביחס לממוצע הארצי. בעוד שבאזור שיעור מקבלי קיצבאות אבטלה בקרב האוכלוסייה עומד על 1.2 אחוזים, בדיוק כמו בממוצע הארצי, הרי שבחולון שיעור מקבלי הקיצבה באוכלוסייה הוא 1.3 אחוזים, מתוך אוכלוסייה בת 166 אלף תושבים, ובבת ים, בה חיים 135 אלף תושבים, שיעור מקבלי קיצבאות הבטחת ההכנסה עומד על 1.5 אחוזים.

על פי הנתונים הללו אחוז מקבלי קיצבאות המזונות בחולון (0.5 אחוזים) ובבת ים (0.6 אחוזים), גבוה אף הוא מעל הממוצע הארצי (0.4 אחוזים).

נתוני הביטוח הלאומי לגבי קבלת קיצבאות סיעוד מלמדים גם הם שמצבן של חולון, בת ים ואזור טוב פחות מהממוצע הארצי, שעומד על 1.7 אחוזים מכלל האוכלוסייה. בבת ים המצב גרוע ביותר עם 2.9 אחוזים, ואילו בחולון ובאזור 2.8 אחוזים מהאוכלוסייה מקבלי קיצבאות סיעוד. מצב דומה קיים גם בכל הנוגע לשיעור מקבלי קיצבאות הנכות. עפ"י נתוני המוסד לביטוח לאומי, שיעור מקבלי קיצבאות הנכות בחולון עומד על 3.1 אחוזים, בבת ים על 3.7 אחוזים ובאזור על 2.7 אחוזים. הממוצע הארצי עומד על 2.4 אחוזים.

רק בתחום מקבלי קיצבאות הבטחת ההכנסה, יכולות אזור (0.9 אחוזים) וחולון (1.6 אחוזים) להיות מעט מעודדות, עם שיעור נמוך מהממוצע הארצי, העומד על 2.4 אחוזים. בבת ים גם בתחום זה המצב גרוע יותר (2.7 אחוזים).

לצד נתונים האמורים, אחוז מקבלי קיצבאות הילדים בחולון, בבת ים ובאזור נמוך מהממוצע הארצי. בעוד שבכלל האוכלוסייה בישראל אחוז מקבלי הקיצבאות עומד על 33.7 אחוז, הרי שבחולון (26.5 אחוז), בבת ים (25.6 אחוז) ובאזור (25.6 אחוז), נמוך מהממוצע הארצי, ומלמד על התמעטותו של הדור הצעיר באוכלוסייה באזור, שעפ"י נתוני המוסד לביטוח לאומי מספרו עומד על 311 אלף תושבים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האוכלוסיה מזדקנת: חמישית מתושבי בבת ים מקבלים קצבת זיקנה
מומלצים