שתף קטע נבחר

עובדי הכנסת יצאו להשתלמות במלון פאר באילת

בעוד הממשלה דנה בקיצוץ דרסטי של 10 מיליארד שקל בתקציב 2004, מוציאה הכנסת 320 אלף שקלים על השתלמות של 410 עובדי הכנסת ומשמר הכנסת במלון באילת. יו"ר הכנסת: "ההשתלמות לא רק מעשירה את העובדים אלא גם תורמת לגיבושם"

בזמן שבממשלה דנו בקיצוץ של עשרה מיליארד שקלים, בתקציב לשנת 2004, הוציאה הכנסת 320 אלף שקל על השתלמות לעובדי הכנסת שנערכת במשך ארבעה ימים  - במלון 5 כוכבים באילת. 

 

410 עובדי הכנסת ומשמר הכנסת, כולל אנשי צוות עובדי המזנון ועובדי סניף הדואר, זוכים להטבה. כמחציתם כבר יצאו השבוע להשתלמות המתקיימת במלון "דן-פנורמה" באילת וצפויים לשוב מחר (יום ד'). המחזור השני של העובדים אמור לצאת ביום ראשון הקרוב. 

 

בני זוג של העובדים הרוצים להצטרף, ישלמו רק 600 שקל, על פי הסדר של הכנסת עם המלון. חברי הכנסת והעוזרים הפרלמנטריים, אגב, אינם יוצאים להשתלמות וממשיכים בעבודתם כרגיל.

 

מלשכת דובר הכנסת נמסר בתגובה כי העלות המשוערת של ההשתלמות תגיע ל-320 אלף שקל. העלות כוללת 600 שקל לעובד לשלושה לילות, הסעות הלוך ושוב וכן עלות הפעילות החברתית במהלך ימי ההשתלמות.

 

"ההשתלמות המרוכזת הפכה להיות חלק בלתי נפרד מזכויות העובדים, כמקובל במגזר הממשלתי והציבורי", נמסר מהכנסת, "יו"ר הכנסת הנחה לקצץ 4.5 אחוז מתקציבה של הכנסת לשנת 2003 אך סירב לפגיעה בתקציב השתלמות העובדים.

 

במסגרת ההשתלמות עברו העובדים בין השאר סדנאות בנושאים פרלמנטריים ותוכניות הכנסת, בנושאי הליך קבלת החלטות והעשרה בנושא תחבורה עירונית". עוד נמסר מדוברות הכנסת כי "עלות ההשתלמות היא בהתאם לתעריף שקבעה נציבות שירות המדינה" וכי "בני הזוג משלמים את מלוא עלות האירוח".

 

יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, סבור שמדובר בהשתלמות חשובה. "לא אנקוט בפעילות פופוליסטית על גבם של העובדים. ההשתלמות לא רק מעשירה את העובדים בתחומים מגוונים אלא גם תורמת לגיבושם", אמר ל-ynet.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סדנאות וגיבוש חברתי באילת (צילום ארכיון)
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
ההשתלמות מעשירה את העובדים. ריבלין
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים