שתף קטע נבחר

הושק אתר חגיגות ה-80 של פרס

ראוי להציץ באתר האינטרנט המושקע לרגל יום הולדתו של מנהיג האופוזיציה, שמעון פרס, ולו רק בגלל האירועים שנשמטו מקורות החיים, הציטוטים הנבחרים או הפוסטרים לכבודו

הושק אתר אינטרנט חדש לציון חגיגות יום ההולדת ה-80 של מנהיג האופוזיציה, חבר הכנסת שמעון פרס.

 

האתר החדש, שבשלב זה מתפרסם באנגלית בלבד (הגירסה העברית צפויה להופיע בעוד יומיים) כולל קו זמן גרפי, בתוכו משולבות תמונות מחייו של פרס. האתר מפרט את קורות חייו של פרס החל מילדותו בבלארוס (שנות ה-20 של המאה הקודמת), ההמשך בשנות העלייה והקליטה בישראל (1934-1990), השנים בקיבוץ אלומות, פועלו כמנכ"ל משרד הביטחון (1950) ותפקידיו בממשלה ובכנסת.

 

יותר מהאירועים המוזכרים באתר מעניינים ציוני הדרך החשובים בקורות חייו של פרס שנשמטו מקורות החיים. למשל, הפרישה ממפא"י והחבירה לרפ"י (בה שימש פרס כמזכיר כללי) עם דוד בן גוריון בשנת 1965 כלל לא מוזכרת, כמו גם הפסדיו בהתמודדות על ראשות מפלגת העבודה ב-1974 וב-1977 (פרס מונה ליושב ראש המפלגה בעקבות התפטרות יצחק רבין, על רקע חשיפת חשבון הדולרים של אשתו, לאה, ושוב הפסיד בבחירות לכנסת).

 

גם הסכם לונדון, שחתם פרס עם מלך ירדן, חוסיין, בשנת 1987, אך נדחה על ידי ראש הממשלה דאז, יצחק שמיר, אינו מוזכר. לתרגיל המסריח (מרץ 1990) אין זכר באתר, ואילו תמונתו של ערפאת מתוך טקס החתימה על הסכם אוסלו הושחרה לעומת פני שאר המנהיגים שהשתתפו בטקס, שנראים בבירור. הפסדו של פרס בבחירות של 1996 מיוחס לפיגועי הטרור ("פיגועי הטרור שוב הובילו את פרס לאופוזיציה", על פי האתר), והשנים של מפלגת העבודה בהנהגת פרס תחת ממשלת שרון אינן מופיעות.

 

עוד באתר: קישור לאתר מרכז פרס לשלום, ברכות של מנהיגי העולם לרגל יום הולדתו של פרס, אלבום תמונות, תערוכת פוסטרים של סטודנטים לעיצוב ואמנות המוקדמת לפרס וברכות של הגולשים (ואפשרות להוסיף ברכה). יש גם איזור ציטטות של פרס, כולל האמרות "אנחנו נעים מעולם של גבולות לעולם של אופקים" ו"הטכנולוגיה אינה זקוקה לוויזה, מחשבות לא נבדקות במכס", "ברגע שאתה מחובר לאינטרנט בחדרך, החדר הופך לחלק מהעולם, הקיר והמרחק לא ימנעו ממך להתחבר".

 

במסגרת אירועי יום ההולדת יתקיים מחר פאנל באוניברסיטת תל אביב בנושא "ההבטחות והסיכונים של המדע והטכנולוגיה", בהשתתפות מייסדי מנוע החיפוש "גוגל", סרגיי ברין, שהגיע לישראל ביחד עם לארי פייג' ויוסי ורדי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סופר פרס. מתוך תערוכת פוסטרים של סטודנטים באתר
אתר חגיגות יום ההולדת של פרס
מומלצים