שתף קטע נבחר

פרס לשרון: בוא נלך על זה. תכריע - ונתמוך בך

"לך על הכרעה מהירה, אריק. אתה לא צריך אותנו בממשלה - תכריע ונתמוך" - את הדברים האלה שיגר יו"ר האופוזיציה שמעון פרס לעברו של ראש הממשלה שרון, כרמז פוליטי ברור. העבודה של פרס תתמוך בכל מהלך מדיני של שרון, גם אם שותפיו בממשלה יתנגדו לו

משחק הרמזים הפוליטי בין אריאל שרון לשמעון פרס נמשך: לאחר שאמש פנה ראש הממשלה ליו"ר האופוזיציה ואמר כי "אולי נוכל שוב ללכת ביחד", משיב הערב  (יום ב') פרס ברמז עבה משלו. יושב ראש מפלגת העבודה אמר לשרון כי אם יתקדם במסלול המדיני, ויוציא את החיילים והמתנחלים מעזה - מפלגת העבודה תעמוד לצידו.

 

"אריק, המשחק שלך ושל כולנו זו הכרעה כמה שיותר מהירה. היום עומדת בפניך החלטה לדחות, שאתה יודע את מחירה. אם תכריע תהיה שותפות, אם תדחה - נמשיך להתווכח". כך אמר אחר הצהרים פרס, במסגרת שיח מנהיגים עם ראש הממשלה שרון באוניברסיטת תל-אביב.

 

פרס הפנה חלק ניכר מדבריו ישירות לשרון, וקרא לו ללכת למהלך מדיני מהיר."אריק, אתה יודע שאין לנו ברירה אלא שתקום מדינה פלסטינית. יש לנו שעון שכולם מכירים, השעון הדמוגרפי, הריבוי הטבעי בצד הערבי גדול יותר משלנו. אם לא תהיה מדינה פלסטינית נפסיד בקרב הדמוגרפי. ההמתנה קטסטרופלית לנו ולפלסטינים והיא עולה בחיי אדם, בכסף, בפגיעה במשק, בדאגת אמהות ובצער אבות".

 

"אני שואל אריק, כמה זמן נשב בחדר ההמתנה? לחכות למה? אתה יודע אריק, אתה אדם חכם. אתה יודע שאין לנו עתיד ברצועת עזה. בלבך אתה יודע את זה. בן גוריון אף פעם לא רצה להיכנס לעזה ויצא משם במהרה אחרי מלחמת ההתשה. המשחק שלך ושל כולנו זו הכרעה כמה שיותר מהירה, שלא תהיה שונה ממה שהגורל כבר הכריע. בוא נלך על זה. אתה לא צריך אותנו בממשלה - תכריע ונתמוך".

 

פרס סיים והדגיש: "אני פונה אליך כחבר, מנהיג, כראש ממשלה נבחר - עת לעשות. ואתה יודע שהזמן לא ישתנה, אנחנו נשתנה עם הזמן".

 

יו"ר העבודה פנה גם לפלסטינים וקרא להם להפסיק את דרך הטרור: "אנחנו בפני לוח זמנים צפוף. ואני אומר לפלסטינים: 'אין לכם הרבה זמן לטרור. במאה ה-21 יש מלחמה בטרור ואם תמשיכו תהיו המטרה הבאה של העולם. תהיה לכם התנגשות עם כולם'". הוא הוסיף: "ערפאת הוא לא אדון עולם, ואני לא מקבל את זה שהוא כל-יכול".

 

ראש הממשלה שרון, שדיבר לפני פרס, נשא נאום פושר, כמעט מחוסר תוכן מדיני או פוליטי. שרון אמר לנוכחים: "כעם שוחר שלום, אנו שואפים להגיע למצב של שלום עם מדינות השכנות לנו. החזון הזה עומד לנגד עינינו, ונעשה הכל כדי להפוך אותו למציאות. אך קודם יש לעמוד איתן על המשמר, כי רק כאשר יבינו סרבני השלום שאי אפשר לשבור אותנו וינטשו את דרך הטרור, אפשר יהיה לזוז".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
שרון ופרס בחגיגות. רומן?
צילום: מיכאל קרמר
צילום: איי פי
פרס רוקד. חוזרים לממשלה?
צילום: איי פי
מומלצים