שתף קטע נבחר

יותר משפחות יזדקקו השנה לסיוע בחג

ההתדרדרות הכלכלית לא פסחה על תושבי הקריות, והשנה עלה מספר הנזקקים לעזרה בקניית מצרכים לקראת החג. בתי התמחוי באזור מדווחים על המצוקה הקשה ונערכים בהתאם

החגים מתקרבים, ובתי התמחוי בקריות נכנסים לכוננות מוגברת. מסתבר, שהמצב הקשה במשק והגזרות הכלכליות לא פסחו על תושבי הקריות. השנה, עשרות משפחות שיתקשו להעביר את החג בצורה הולמת.

בדיקה בבתי התמחוי בקריות העלתה, שגם שם מודעים למצב הקשה ואף מנסים להיערך בהתאם: בית התמחוי בקרית ים, בהנהלת סגן ראש העיר, ג'נו פלס, קיים זה חמש שנים ומופעל על ידי מתנדבים פעמיים בשבוע, בימים שני ורביעי. במשך כל השנה מספק בית התמחוי למשפחות נזקקות, חד הוריות, משפחות עולים וקשישים את כל הנדרש, כגון מזון, ביגוד, מוצרי חשמל וציוד לבית הספר. בראש השנה ימשיך בית התמחוי לפעול למען המשפחות הנזקקות לסיוע. בינתיים, לקראת החג מנסים המתנדבים לגייס תרומות גדולות יותר מבשאר הימים מגופים שונים ומבעלי עסקים על מנת לסייע באופן מקיף במצרכים הדרושים למשפחות בחגים.

בחג הקודם חילק בית התמחוי מנות חג חמות ל-600 משפחות. השנה, בעקבות המצב הכלכלי שהחריף, משתדלים להתארגן לחלוקה גדולה יותר.

בית התמחוי בקרית אתא, בהנהלת הרב שמואל דיסקין, פועל זה שמונה שנים בעזרת מתנדבות שנמצאות בו עד שעות הצהריים, וממתנדבים שתפקידם לחלק את האוכל לאנשים שמתביישים להגיע למקום.

ביומיום מתרכזת הפעילות סביב חלוקת ארוחות חמות למשפחות הזקוקות להן ולחלוקת כריכים, פירות ושתייה בבתי הספר לילדים ממשפחות מצוקה. בשנה שעברה, בראש השנה, סייע בית התמחוי במצרכים לחג לכ-300 משפחות. בראש השנה הקרוב צופים בבית התמחוי שכ-450 משפחות יזדקקו לסיוע.

 

"אנחנו מתורגלים"

 

הרב דיסקין: "לקראת ראש השנה התארגנו בצורה קצת יותר נרחבת. באופן כללי אנחנו די מתורגלים משמונה השנים האחרונות. יש לנו רשימות מסודרות, עם שמות של אנשים שנזקקים לסיוע שלנו, שמות שאנחנו מקבלים בדרך כלל מלשכת הרווחה, או משכנים שמודעים למצב. לקראת החג נחלק לנזקקים סל קניות גדול, שמכיל את כל המצרכים הדרושים כדי להעביר את החג בצורה מכובדת. חלק מסלי הקניות יחולקו בבית התמחוי וחלקם יגיעו למשפחות לבתיהן באמצעות נהג מתנדב. בנוסף, הגענו להסכמים עם רשתות מזון שונות וסופרים למיניהם, ונעניק השנה גם תלושי קנייה למשפחות נזקקות. התלושים האלו יוכלו לשמש אותן אך ורק לקניית מוצרי מזון.

"בתקופה האחרונה הצלחנו לגייס תרומות רבות לקראת החג. ביומיום אנחנו מסייעים לכ-100 משפחות, ולקראת החג אני מעריך שמדובר בכ-400 משפחות שיקבלו תלושי קנייה וסלי קניות".

בית התמחוי בקריית חיים, "אמרי חנן" – למטרת אהבה וחסד, בנשיאות הרב חנן לוי שליטא ובניהול אילן בכר, פועל זה שנתיים ומהווה עזר וסיוע לתושבי הקריות בכלל ולתושבי קרית חיים בפרט. במהלך היומיום מעניק בית התמחוי שירות הסעדה של ארוחה בשרית חמה לכ-10-15 אנשים שמגירים למקום ועוד כ-35 מנות לערך שמחולקות לבתים. לקראת ראש השנה מתכננים בבית התמחוי לגייס תרומות גבוהות על מנת לסייע לכלל המשפחות הנזקקות לחג.

על ההתארגנות לקראת החג מספר בכר: "בשנה שעברה, לקראת החג, היתה חלוקה ל-60-70 משפחות שנזקקו לסל מצרכים. מתוקף הביקוש הרבה, אנחנו מצפים השנה לעוד 20 משפחות שיזדקקו לסיוע בארגון החג. כרגע אנחנו מנסים לגייס תרומות בעיקר של מזון, אבל אין כל כך איך להתארגן בגלל המצב הקשה במשק. כשאנחנו מגיעים לבתי העסקים כדי לנסות ולגייס תרומות, אנחנו מבינים שהמצב קשה. לכן, אני פונה השנה לעסקים שכן יכולים לתרום, שיפתחו את הלב ויעזרו לנו להתארגן כאן כפי שצריך. אנחנו מברכים את כל התורמים והעושים במלאכה בברכת שנה טובה וחג שמח".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
עשרות משפחות יתקשו לחגוג את ראש השנה בצורה הולמת
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים