שתף קטע נבחר

ח"כ אריאל לנוסעי אל על: אל תטוסו עם הסרבנים

חבר הכנסת אורי אריאל מהאיחוד הלאומי פרסם את שמות חמשת טייסי המילואים של חיל האוויר העובדים באל על, וקרא לנוסעים לסרב לטוס עם "מי שעלול להפקיר את חייהם". דובר אל על: איננו מוצאים לנכון להתערב בעניין. עוד שני טייסים הצטרפו למכתב הסירוב

חבר הכנסת אורי אריאל מהאיחוד הלאומי פרסם אמש (יום ג') את שמותיהם של חמשת טייסי חיל האוויר הסרבנים שעובדים באל על. הוא קרא לנוסעים לסרב לטוס עם "מי שעלול להפקיר את חייהם".

 

אריאל: "טייסים אלו מעדיפים חיי מחבלים על חיי אזרחים ישראלים. אם חלילה ייחטף מטוס אל על, אין לסמוך על טייסים אלו". דובר חברת אל על מסר בתגובה כי "בשלב זה, הנהלת החברה לא מצאה בנסיבות העניין עילה להתערבות ולנקיטת צעדים מטעמה".

 

ח"כ רומן ברונפמן (מרצ) אמר בתגובה: "חבל שניתנת במה לדעות פשיסטיות מסוכנות ומסיתות כדבריו האומללים של ח"כ אריאל".

 

שני חותמים נוספים הצטרפו אמש למכתב הטייסים. השניים הם רב סרן במיל' א', טייס קרב ותובלה, שטס עד לפני שנתיים וחצי והיום משמש כטייס בכיר בחברה אזרחית, ורב סרן במיל' י', טייס מסוקים לא פעיל. בתחילה חתמו על מכתב הסירוב 27 טייסים. שניים מהם פרשו מהעצומה והביעו חרטה, אולם עוד ארבעה הצטרפו וכעת מונה העצומה 29 טייסים.

 

סערה בכנסת בגלל המכתב

 

מכתב הסרבנים של טייסי חיל האוויר עורר היום סערה בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, שאישרה אתמול את הצעת ההחלטה בגנות הטייסים שחתמו על מכתב הסרבנות.

  

על פי ההצעה, הפרקליט הצבאי הראשי והיועץ המשפטי לממשלה צריכים להעניש את "מנהיגי העבריינות האידיאולוגית, אפילו כאשר הם נהנים מגיבוי תקשורתי פוליטי". לטענת חברי הוועדה "יש במכתב הסרבנים יסוד של המרדה בעת מלחמה ואף הרמת יד על הדמוקרטיה הישראלית".

 

בתגובה להחלטה אמרו הטייסים: "אותה ועדת חוץ וביטחון, התומכת במדיניות הלא מוסרית, והביאה להרג אזרחים חפים מפשע משני הצדדים, מנסה היום להטיף לנו מוסר במקום לבחון את תוצאות החלטותיה שלה".


פורסם לראשונה 30/09/2003 19:47

 

בהכנת הידיעה השתתפו אורנה יפת ואפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
חבר הכנסת אורי אריאל. לסרב לטוס אל על
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: אתר הכנסת
ח"כ ברנפמן תוקף
צילום: אתר הכנסת
טייסי אל על בסרבנים
מומלצים