שתף קטע נבחר

ש"ס מאיימת לפרוש מהממשלה ביום ראשון

אם ראש הממשלה לא יקבע קווים אדומים לפסגה, תפרוש ש"ס מהקואליציה. כך מאיימת מועצת חכמי התורה. מקורבי ברק - הוא ייצא בכל מקרה לוושינגטון

"אם לא ייקבעו קווים אדומים, תתכנס מועצת חכמי התורה ביום ראשון ותחליט על פרישה מהממשלה". כך הזהיר היום (יום ו') יו"ר ש"ס, אלי ישי, בסיום ישיבת מועצת החכמים של התנועה. המועצה התכנסה על מנת לדון במצב המדיני ובוועידת הפסגה בקמפ דייוויד ביום שלישי.
מעבר לדברים שמסר ראש התנועה, החליטו חכמי התורה לדרוש מראש הממשלה למתן בכל מקרה את התהליך המדיני. רפאל פנחסי, מזכיר מועצת החכמים מסר כי "המועצה שמעה סקירה נרחבת על העניין המדיני והיא נפעמת מעוצמת הסכנה שבכל הדרכים. היא דורשת מראש הממשלה למתן את התהליך ולברר עם מומחים, עם דעות לכאן או לכאן, מה טוב לעם ישראל.
"תמיד יש מקום להתפשר על שטחים", הדגיש פנחסי, "אבל אין להתפשר על בטחונם של אחינו. לכן המועצה דורשת מראש הממשלה לסמן קווים אדומים טרם צאתו לוועידת הפסגה שיתקבלו על דעתנו".
מקורבי ראש הממשלה ברק אומרים כי בכוונתו לצאת לפסגת קמפ-דיוויד, גם אם תפרוש ש"ס מהממשלה יחד עם המפד"ל וישראל בעלייה.
השר לשעבר רן כהן ממרצ אומר בעקבות הדברים, כי ש"ס מוכיחה עכשיו שהנאמנות שלה לשלום ולפיקוח נפש מעל הכל היא רק מילים, ולמעשה רק הכסף חשוב לה. יו"ר שינוי ח"כ יוסף לפיד אמר בתגובה: "איומי ש"ס לפרוש מהממשלה מוכיחים כי לא רק שברק מוכר את החילונים - אלא שהוא מוכר אותם בחינם".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
ישי. איומי פרישה חדשים
צילום: איי אף פי
מומלצים