שתף קטע נבחר

שרון: ממשלת חירום - רק בלי דרך קמפ דייויד

זהו המסר שהעביר יו"ר הליכוד לרה"מ בפגישה שקיים ברק עם הסיעות בכנסת. מסר דומה העבירו לברק המפד"ל, ישראל בעליה והבחירה הדמוקרטית. ח"כ ליברמן החרים את הפגישה

ראש הממשלה, אהוד ברק, מחדש הבוקר את הניסיונות לייצב את ממשלתו, אבל ראשי האופוזיציה עדיין מסרבים להיכנס לממשלת חירום.
ברק נפגש אמש (יום ב') עם ראשי הסיעות בכנסת ועדכן אותם במצב הביטחוני. הוא הדגיש בפגישה את החשיבות שהוא רואה בהקמת ממשלת חירום.
בתגובה אמר יו"ר הליכוד, אריאל שרון: "הבהרתי לברק שאם הוא ממשיך לתמוך ברעיונות קמפ דייויד ואינו מוכן לנהל מאבק אמיתי בטרור, אין מקום להקמת ממשלת חירום".
יו"ר המפד"ל, ח"כ יצחק לוי, אמר שלא ברורה לו מדיניות הממשלה העתידית, ולא ברורה לו מהות מתקפת צה"ל בעזה. גם לוי וגם יו"ר ישראל בעליה, ח"כ שרנסקי, אמרו, כי הם לא שוללים הצטרפות לממשלה, אם זו תיסוג מדרך קמפ דייויד. "אנחנו עומדים מאחורי הממשלה בכל הקשור לפעולתה למיגור הטרור והפסקת הירי בדרכים, רק אם יוכח שראש הממשלה באמת מתמיד בפעולתו נגד הטרור ואינו מתכוון להמשיך במשא ומתן המדיני", אמר שרנסקי.
חבר הכנסת רומן ברונפמן, מ"הבחירה הדמוקרטית", חזר והביע את נכונותו להצטרף לממשלה: "תמכתי במהלכיו של ברק קודם, ואני תומך בהם היום. הוא פועל נכון במגבלות המצב הנוכחי", דברי ברונפמן.
חה"כ אביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו, הודיע כי הוא מחרים את הישיבה, מאחר שהוא מעוניין בהחלפתו של ראש הממשלה ואינו מוכן לשתף פעולה עם מהלכיו.
סיעות מרצ וש"ס העלו בפגישה הצעה להקים קבינט חירום, שיורכב מראשי הסיעות.
קציני צבא בכירים סקרו בפני הנוכחים את פעולות החבלה שביצעו הפלסטינים לאחרונה, וציינו, כי הרושם הוא שלפיגועים האחרונים יש קשר לפתח ולתנזים, וערפאת הוא שאחראי להם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו פריד
שרון. לזנוח דרך קמפ דייויד
דודו פריד
אתר הכנסת
ליברמן. החרים את הפגישה
אתר הכנסת
מומלצים