שתף קטע נבחר

השר אלון: ביילין משת"פ; פניות למשטרה וליועץ המשפטי

השר בני אלון מ"האיחוד הלאומי" תוקף בחריפות את יוסי ביילין בעקבות "הסכם ז'נווה" ומכנה אותו "משתף פעולה עם האויב". גם תת שר ההגנה האמריקני לשעבר פרל, טען כי מדובר במעשה " על סף הלא-חוקי". ח"כ אורי אריאל פנה ליועץ המשפטי לממשלה, תושב תל אביב התלונן במשטרה בטענה שהאחראים "הפריעו לשרון במילוי תפקידו"

מתקפה חריפה בכל החזיתות נגד אנשי "מסמך ז'נווה", שפורסם לראשונה ב-ynet: בין היתר תקפו היום (ג') בכירים בימין את האחראים להסכם, פנייה בעניינם הוגשה ליועץ המשפטי לממשלה וכן תלונה למשטרה.

 

השר בני אלון מ"האיחוד הלאומי" תקף במהלך "ועידת ירושלים" ישירות את יוסי ביילין וכינה אותו "משתף פעולה של האויב". לדברי השר אלון, "ביילין נקרא בכל פעם להושיע ולהציל את האויב כשהוא מסתבך. אין לו מתחרים".

 

לדברי אלון הצטרף גם ריצ'ארד פרל, לשעבר תת שר ההגנה בממשל האמריקני, השוהה בביקור בארץ: "זה על סף ה'לא חוקי' כשאזרח פרטי עושה זאת. בדמוקרטיה אנחנו בוחרים אנשים לייצג אותנו. כשאחרים עושים זאת זה נראה לי אנטי דמוקרטי, וזה עוד בלי להתייחס לתוכן".

 

פרל, שהוא בעל השפעה משמעותית בממשל בוש ובמפלגה הרפובליקנית, הוסיף ועקץ: "לא ראיתי מה להסכם ז'נווה יש להציע בתחום חינוך ילדים פלסטינים להפסקת השנאה נגד ישראלים. הנקודה הזאת היתה טעות שהוכחה כבר באוסלו".

 

פניות למשטרה וליועץ המשפטי

 

גם בזירה המשפטית הותקף ההסכם: חבר הכנסת, אורי אריאל מהאיחוד הלאומי פנה ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, בבקשה לבדוק אפשרות להעמדה לדין של מנסחי "הסכם ז'נווה", באשמת התחזות.

 

לטענת ח"כ אריאל, ההסכם כפי שהוצג נערך בין "ממשלת ישראל לבין אש"ף - ואנשים אלה אינם מייצגים את ממשלת ישראל". יצוין, עם זאת, כי ההסכם טרם נחתם והמשלחת הישראלית לשיחות מעולם לא הציגה עצמה כנציגת הממשלה.

 

ואילו תושב תל אביב, אילן קירשנבאום, בן 39, הגיש הבוקר תלונה במשטרת מרחב ירקון נגד יוזמי ההסכם - יוסי ביילין, חיים אורון ,עמרם מצנע ואברהם בורג.

 

זאת, לדבריו, בגין "הפרעה לעובד ציבור". לטענתו, הארבעה הפריעו לאריאל שרון ולממשלתו הנבחרת במילוי תפקידם.

 

קירשנבאום, מהנדס מחשבים במקצועו, אמר בשיחה ל-ynet כי הוא איננו עסקן פוליטי. לדבריו, לא יתכן שיוסי ביילין ימסור שטחים ממדינת ישראל: "זה דומה לכך שאני אלך לדבר עם אסד, אציע לו את הבית שלך, ובתמורה הוא יתן לי מאה מטר של מסלול גלישה בחרמון".

 

מהמשטרה נמסר כי התלונה תועבר למשרד המתאים, מאחר והעבירה לא בוצעה באזור מחוז תל אביב.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלון. הוא משת"פ
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
אריאל. לא מיצג את הממשלה
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים