שתף קטע נבחר

מה גברים רוצים: 10 דברים שישגעו אותו במיטה

מה הוא אוהב במיטה, איך תגרי אותו, ממה הוא נרתע כשאת להוטה ואיך לעזעזל מגיעים לנקודת הג'י שלו. 10 דברים שכדאי להפנים כדי לשחק נכון במגרש של הגברים

למה נופל לו באמצע מה הוא נעלב מכל שטות ממה הוא נרתע כשאת להוטה היכן הנקודת ג'י שלו 
מי אמר שהוא חייב לשפוך מאיפה כדאי להתחיל איך, אם בכלל, ניגשים לביצים איך יורדים לו כמו שצריך 
ממה הוא נדלק כשאת בולעת למה מין קודם אצלו לרגש 

למה נופל לו באמצע

באמצע זיון סוער את מאבחנת התרככות מדאיגה באזור החלציים שלו. מה זה, את שואלת את עצמך בתדהמה, בעיות זקפה? תהיי בטוחה שגם הוא שואל את אותה שאלה בכל פעם שקצת לא עומד לו, אלא שהוא נכנס מזה לפאניקה, ואת בהחלט יכולה להרגיע אותו.

 

"תוך כדי התעלסות יכולה להתרחש עלייה וירידה בעוצמת הזקפה, ממש כמו שיש עלייה וירידה בכמות הרטיבות בנרתיק", מסבירה מרים ברנר, מטפלת מינית מוסמכת. "הצטברות הדם באיברי המין של שני המינים משתנה במהלך ההתעלסות עצמה. עוצמת הזקפה מושפעת ממה שקורה באותו הרגע או מרמת הריכוז המשתנה".

 

ההתרככות הזאת היא לא נפילה מלאה של הזקפה, מבהיר הסקסולוג ד"ר דניאל דריי: "הזקפה מתחדשת משנייה לשנייה לאורך כל המשחק המקדים, ונעה בגלים בין 60% ל-100%. אם היא יורדת קצת, צריך לגעת באיבר המין והיא תחזור".

 

זכרי, האגו של הגבר מצוי בין הרגליים. אם הוא מגיב לא טוב לירידת הזקפה שלו, עזרי לו לעקוף את הבעיה. מרים ברנר ממליצה לעלות מעליו, לשחק עם איבר המין שלו עד שיקום קצת לתחייה, ואז להחדיר אותו בעצמך. וכשהוא בתוכך, יעמוד גם יעמוד לו.

 

חזור למעלה
מה הוא נעלב מכל שטות

כבר בטח שמת לב שגברים הם עם בעייתי ופגיע. מתחת למסכת הרמבו מסתתר לרוב ילד בן חמש, הזקוק לחיזוקים מתמידים. כה פריך הוא האגו הגברי, שיש לנקוט משנה זהירות בכל הנאמר לו בכלל, ובמיטה על אחת כמה וכמה.

 

"כל הערה בנוגע לביצועים, לצורת הזין ולגודלו עלולה להכניס את הגבר לסרט שהוא לא יצא ממנו", מדגיש ד"ר צחי בן ציון, מנהל המחלקה הפסיכיאטרית במרפאה הסקסולוגית בבית החולים סורוקה. "הימנעי לחלוטין ממשפטים בנוסח 'איזה קטע, תראה איך זה עקום!', 'לקודם שלי היה יותר גדול', 'אוי, כבר גמרת?' או 'איזה מצחיק, יש לך שיער לבן בזין'".

 

"גברים מתקשרים ושואלים אותי איך אני מטפלת בשפיכה מהירה", מספרת מרים ברנר, "וכשאני מסבירה שמדובר בתרגול זוגי בבית, תגובתם היא: 'אבל אני לא רוצה שהיא תדע!' איך הוא מעלה על דעתו שהיא לא יודעת? מה, היא לא שמה לב שיש לו שפיכה מהירה? זה מבהיר את מידת הפגיעות והרגישות של גברים בנוגע לתפקודם המיני. הלחץ נובע מהתחושה שהם חייבים להיות תותחים במיטה, ובהמשך מוביל לחרדת ביצוע. על נשים אין לחץ כזה. אשה לא חייבת לספק רטיבות בנרתיק כמו שגבר חש שהוא חייב לספק זקפה.

 

"זה לא אומר שאם יש בעיה צריך להדחיק אותה ולעבור הלאה. להפך, צריך לדבר, אבל בזמן שהוא גם מסוגל להקשיב, כשאתם לבד ונינוחים. להביע רגישות והבנה של הקושי, להציג את הבעיה ולשאול בעדינות: 'אולי אתה לא מרוכז, עייף או מוטרד?' לציין שחבל לך שאתם לא מטפלים בזה, כי יכול להיות לכם כיף מאוד ביחד, ולהציע לגשת יחד לייעוץ".

 

צחי בן ציון מזהיר שלא לפצוח בשיחת ה"מה קורה לנו" במהלך האקט עצמו. "על בעיות מדברים על כוס קפה ולא במיטה. לא בזמן שזה קורה, ולא שנייה אחר כך". בקיצור, אל תעמידי את הפרטנר למסדר המפקד שנייה אחרי שנכשל במשימה, אבל אל תוותרי על סקס טוב רק מפני שהוא מדחיק את הבעיה.

 

 

חזור למעלה
ממה הוא נרתע כשאת להוטה

המהפכה הפמיניסטית פסחה על הסעיף הזה. שמעת איך גברים מהללים את האשה המשוחררת שהשכיבה אותם? אל תאמיני. "אשה שמשדרת לגבר שהיא מינית מאוד ומצפה לסקס, צריכה לדעת שזו הדרך הכי טובה לסרס אותו", אומר ד"ר דניאל דריי. "נכון שהוא אומר את ההפך, כי זה מחזק את האגו שלו בשיחות גברים, אבל בשורה התחתונה גברים מעדיפים להיות ציידים מאשר ניצודים".

 

למה? "הם חשים מאוימים מנשים שרוצות סקס כי הם חשים שזה מחייב אותם בביצועים מרהיבים", מנמק צחי בן ציון. "אף שגבר יתלונן על אשה קרה ופריג'ידית, אשה כזו לא מאיימת עליו, לעומת אשה מינית שיכולה לתת לו ציון נמוך. כשיש זוגיות טובה מובן שאין לאשה בעיה ליזום מין, אבל כשהגבר לא בטוח בעצמו, זה יכול להכניס אותו לחרדה".

 

איך תשחררי אותו מתחושת האיום? שכנעי אותו שאיבר המין החשוב שלו הוא בין האוזניים ולא בין הרגליים, ושלא צריך להיות רמבו כדי לעשות איתך אהבה. אז מה, נחזור לשחק את הפסיביות ולהסוות את המיניות שלנו? "בשום פנים ואופן לא", אומר בנחרצות צחי בן ציון. "זו חשיבה אנטי פמיניסטית ואנטי מינית. חשוב שתהיי אמיתית ותסבירי מה את רוצה, אבל אם הוא מהזן הנלחץ, מוטב לפתות אותו באופן מרומז ולא באסרטיביות בוטה. לבקש 'תעשה לי נעים בגב', ללכת קצת מסביב. גבר שחושש מדי מאשה שאוהבת מין, יש לו בעיה והוא דן את עצמו לחיים משעממים בחברת כוס תה וביסקוויט".

 

חזור למעלה
היכן הנקודת ג'י שלו

היא יושבת איפה שהוא נוהג לשבת, גם אותה לא פשוט למצוא, אבל שווה לחפש. "אם נוגעים בנקודת הג'י של הגבר ממש בזמן השפיכה, יכולה להיגרם לו הנאה פי עשרה מאשר באורגזמה רגילה", טוען בלהט ד"ר דניאל דריי.

 

"כמו עם נקודת הג'י הנשית, גם סביב נקודת הג'י הגברית יש דיון וויכוח", מסייג צחי בן ציון. "יש הטוענים שהיא קיימת, ויש הטוענים שלא. בכל מקרה, היא ממוקמת על הערמונית, ויש גברים שנהנים מאוד מעיסוי הערמונית".

 

איך מגיעים לשם? הנה המפה: "קודם כול אני ממליץ ללבוש כפפה, כי האצבע שלך עשויה להגיע לצואה. אחר כך החדירי אצבע לתוך פי הטבעת לעומק של כ5- סנטימטרים, ועשי תנועת 'בוא הנה' עם האצבע לכיוון הקיר הפנימי, הצמוד לבטן הגבר. נסי למשש את האשכים דרך פי הטבעת. דמייני שהאצבע שלך היא וו המנסה לחפון את האשכים מתוך פי הטבעת". כמו עם כל דבר בסקס, יש גברים שישתגעו מזה, ויש כאלה שלא ייתנו לך אפילו להתקרב לאזור. נסי ותגלי.

 

חזור למעלה
מי אמר שהוא חייב לשפוך

כשהוא גומר, הוא שופך, לא? "האורגזמה והשפיכה הן שתי פעילויות שונות, שיכולות להתקיים זו בלי זו", מפתיעה מרים ברנר. "זה לא דבר שנולדים איתו, אבל גבר יכול ללמוד לגמור בלי לשפוך, בשיטות של טנטרה, אימוני ריכוז ונשימות".

 

ומה זה אומר בנוגע אלייך? "זה משנה את כל תפיסת המיניות הגברית", קובעת ברנר. "לא עוד גבר הגומר בשלוש דקות וממשיך הלאה, אלא גבר מתאפק הלומד ליהנות ממין באופן רוחני יותר ולא רק פיזי".

 

"מרכז העצבים של האורגזמה הוא במוח, ואילו השפיכה היא מהאגן", מסכים ד"ר דניאל דריי. "גבר יכול לעצור בחצי הדרך, להאריך את הזמן של יחסי המין ולחוות כמה אורגזמות במהלכם".

 

צחי בן ציון מאשר שאפשר, אבל לא מסכים שכדאי: "אורגזמה בלי שפיכה זה לא דבר בריא. הזרע שלא נפלט נאגר בדרכי הזרע, וזו קרקע בטוחה להתפתחות דלקות. בעיני אין לזה גם יתרון במעשה האהבה. גבר צעיר ובריא יכול לגמור ולשפוך כמה פעמים בערב, הוא רק צריך לחכות בין אורגזמה לאורגזמה. המאמץ והריכוז שעצירת שפיכה דורשת מהגבר מפריעים לו להתרכז בדבר האמיתי: בבת הזוג שלו. כך הופך מעשה האהבה למשהו טכני, למשימה".

 

איפה התשובה? היכן שהוא באמצע. "לא לשפוך בכלל זה אכן לא בריא, אף שהגוף מוצא דרכים להתנקות (בקרי לילה, במתן שתן וכו'), וגם מייצר פחות זרע בהיעדר שפיכה לאורך זמן. שפיכה של פעם בשבוע היא מינון מספיק. החוכמה פה היא ללמוד לשלוט על מנגנון השפיכה, שלא יהיה אוטומטי", מסכם ד"ר דריי.

 

חזור למעלה
מאיפה כדאי להתחיל

הוא בקושי נגע לך בשפתיים, וכבר הוא דוחף לך יד בין הרגליים? זה רק מפני שהוא עושה לך את מה שהוא מפנטז שתעשי לו. "אשה שרוצה לעשות כיף לגבר צריכה לרדת ל'דרום' כמה שיותר מהר", ממליץ ד"ר דניאל דריי. "גברים אוהבים מגע ישיר ומהיר באיבר המין שלהם. אם את רוצה ללכת קצת מסביב, געי לו בצד הפנימי של הירכיים, בבטן התחתונה ובאזור פי הטבעת. החזה, הצוואר ובעצם כל שאר הגוף הם פשוט בזבוז זמן אצל רוב הגברים".

 

לדברי מרים ברנר, המצ'ואיזם הישראלי חודר גם למיטה, ויש גברים שמאמצים במהלך הסקס חשיבה צבאית: הם חותרים להגיע ליעד, כיבוש פירושו חדירה. "אשה שרוצה סקס טוב יכולה ללמד את הגבר שלה שמיניות זה יותר ממה שהוא מכיר, ושהנאה מינית יכולה להגיע מנגיעות בכל הגוף ומרמות שונות של גמירה וחדירה. "המסר הוא לדבר. לשאול אותו אם זה שאת נוגעת לו בזין גורם לו מיד לרצות לשכב איתך, או שזה מה שיוביל אותו למשחק מקדים ארוך ומרגש".

 

גם לגברים, מתברר, חשוב לדבר ולאהוב, גם הם לא תמיד רוצים רק סקס, "ולא כולם מעדיפים נגיעה מהירה באיבר המין", מדגיש צחי בן ציון. "גבר עם מודעות מינית וסבלנות ייהנה מאוד ממגע בכל הגוף, העובר ברפרוף על איבר המין. יש גברים שאזור המפשעה והאשכים נעים להם מאוד, ואף אזור פי הטבעת".

 

 

חזור למעלה
איך, אם בכלל, ניגשים לביצים

אם החלטת לתפוס אותו בביצים, אל תתחילי עם זה דווקא במיטה. "נשים צריכות ללמוד איך לגעת בביצים של הגבר", קובע צחי בן ציון. "קודם כול, המגע באשכים צריך להיות עדין מאוד. תמששי אותם, תרגישי אותם, והעיקר: תשאלי אותו אם זה נעים לו, או אולי חזק מדי. מישוש חזק של האשכים מכאיב, וגברים פוחדים שנוגעים להם בציוד היקר".

 

על כל אשך יש חלק שנקרא "יותרת האשך", שם נאגר הזרע. כשגבר מרוגש מינית, לחץ על המקום הזה מכאיב לו מאוד. יותרת האשך ממוקמת בחלקו הפנימי (כלומר, צריך להתכוון להגיע לשם, זה לא מקום שנוגעים בו באופן טבעי או בטעות). אבל זה לא אומר שמדובר בשטח סגור: "סחיטה עדינה של האשכים במהלך הזיון נעימה מאוד לגבר", אומר בן ציון.

 

איך עושים את זה נכון? ד"ר דניאל דריי ממליץ ללקק וללטף בעדינות את האשכים במהלך מין אוראלי.

 

מרים ברנר מדגישה כי גם האזור המחבר בין האשכים לפי הטבעת הוא אזור ארוגני ונעים מאוד לליטוף ולליקוק.

 

בהזדמנות זו מבקשת ברנר לנפץ את מיתוס כאב הביצים המפורסם, "שעדיין מפריע בתקשורת בין בני זוג ומשמש אמצעי לחץ על נשים". את יכולה להירגע: מבחינה ביולוגית, אם הגבר מגיע לריגוש גבוה והגירוי נעצר, יכולה להיות לו תחושת אי נוחות או כאב קל, שמיד עובר. בדיוק כמו שאת יכולה לחוש אי נוחות אם הגירוי נפסק ברמת ריגוש גבוהה".

 

חזור למעלה
איך יורדים לו כמו שצריך

את בטח מכירה את הקרב הסמוי הזה: את מתחילה למצוץ, הוא דוחף לך אותו עד הגרון, את מנסה להרפות אחיזה כדי לנשום, הוא מגיב במשנה נעיצה. מה כל כך דחוף לו לדחוק לפיך את כל הזין שלו, עד הסנטימטר האחרון? ומה עושים כדי לא לפרוק לסת?

 

"כל הגברים אוהבים מציצה עמוקה, שבה הפין נכנס עמוק לגרון של האשה, כמו בסרט 'גרון עמוק'", קובע נחרצות ד"ר דניאל דריי. אין ספק שבתנוחה הזאת תתקשי להפגין אקרובטיקה עם השפתיים, הפה או הלשון, אבל אל דאגה, גם מציצות מסוגים אחרים יתקבלו בברכה.

 

"כיוון שהגבר מפנטז על מציצה עמוקה, כדאי לפנק אותו בזה לפעמים", מתרצה ד"ר דריי, "אבל ירידה טובה צריכה לשלב גם מציצה שטחית, בעיקר על ראש איבר המין".

 

"גברים אוהבים מין אוראלי, נקודה", מוסיף צחי בן ציון, ואף נותן סימנים: "מציצה עמוקה היא יניקה חזקה של איבר המין (כמו מציצה מקשית שתייה). אמנם היא מאפשרת גירוי חזק יותר של כל איבר המין, אבל זה לא בהכרח נעים יותר ממציצות אחרות. יש גברים שמעדיפים דווקא מציצה שטחית (כמו ליקוק טילון). פשוט תשאלי".

 

החלק הרגיש ביותר באיבר המין הגברי, מסכימים המומחים, הוא נקודת החיבור בין גוף האיבר לראשו, ממש מתחת לראש, בחריץ. לקקי את האזור המשולש הזה והגבר שאיתך ידבר בשפות שהוא לא מכיר. אבל המציצה אינה פוטרת אותך מעבודת כפיים: גירוי ידני של הפין תוך כדי המציצה הוא חלק חשוב במעשה האוראלי.

 

"חוץ מזה", מעדכן בן ציון, "יש טאבו בעניין השימוש בשיניים בזמן מציצה, וזו טעות. אפשר להחליק את השיניים בעדינות במורד איבר המין, וזה בהחלט מוסיף גירוי".

 

חזור למעלה
ממה הוא נדלק כשאת בולעת

הבה נפצח אחת ולתמיד את סוד הקסם של בליעת הזרע (או: למה הם כל כך נגנבים כשאת כבר מסכימה). "יש גברים שמרגישים מוחמאים כשנשים בולעות את הזרע שלהם, כי זה נתפס אצלם כהקרבה מצד האשה", מסביר ד"ר בן ציון. "אבל אם את כבר עושה את זה", מזהיר ד"ר דריי, "או אפילו אם זה קרה בטעות, חשוב מאוד לא להגיד 'איכס, זה מגעיל', לא לירוק ולא לזרוק. הזרע הוא מאגר הגנים של הגבר, מבחינתו זה דבר קדוש".

 

"רתיעה של אשה מנוזל הזרע שלו היא בעייתית לדימוי העצמי של הגבר", מסכים בן ציון. "נשים צריכות לדעת שזרע זה לא דבר חולה, ואין שום בעיה לבלוע אותו. יש בו סוכר מיוחד, וטעמו מתקתק".

 

יתרה מזאת, מוסיף ד"ר דניאל דריי, לזרע יש אפילו ערך תזונתי. הוא מכיל אבץ, פרוקטוז וחלבונים. אם כבר את צריכה תירוץ, לכי על הדיאטתי: בליעת זרע תעלה לך בכ-150 קלוריות לפליטה (לשם השוואה, בחטיף שוקולד קטן יש כ-130 קלוריות).

 

לפני שפיכת הזרע עצמה נפלט נוזל שקוף ומעט מלוח, גם הוא טבעי ולא מזיק. זהו ה"פרה-קאם", נוזל שימון המופרש מבלוטות מיוחדות, שמטרתו לנקות את השופכה. יש בו מעט זרעונים, הרבה חומרי סיכה וחומרים שמנטרלים מליחות, חומציות ובסיסיות של דרכי השתן.

 

למקרה שבכל זאת לא השתכנעת, והגבר שלך ממשיך להתעקש שתבלעי, שולף בן ציון את הקלף האחרון: "תשמרי פעם אחת את הזרע בפה ותני לו עם זה נשיקה על הפה. בפעם הבאה הוא כבר לא יבקש".

 

חזור למעלה
למה מין קודם אצלו לרגש

זה לא רק מיתוס, זו עובדה. "הבסיס של מערכת היחסים אצל הגבר הוא המין, ואילו אצל האשה אלה מערכת היחסים והרגשות", אומר ד"ר דריי. "גברים מתלהבים מסקס טוב כמו שנשים מתלהבות מהשקעה רגשית".

 

"גברים שמים את המין לפני האהבה", מאשר צחי בן ציון את מה שכבר מזמן הבנו. "ככה הם בנויים מבחינה אבולוציונית. הגבר הקדום היה צייד, והנקבה שמרה על המערה. לכן היא מתוכנתת גנטית לעשות סקס עם מישהו שיעזור לה לטפל בגורים, ומכאן שהיא מחפשת מערכת יחסים לפני סקס. הגבר מתוכנת לפסול את מי שלא יהיו לו ילדים ממנה. אם היא לא רוצה מין, בשביל מה לקיים בכלל מערכת יחסים? ההתניה הגברית היא: 'אם תעשי איתי סקס טוב, אוכל להתאהב בך'. אם הוא לא מקבל סימנים שהוא יקבל סקס, זה מכבה אצלו את המשיכה".

 

איך מגשרים על הפער הזה? הדרך היחידה היא להסביר, מדגיש בן ציון, כי גבר שלא עושים איתו סקס מרגיש דחוי. "אם את בונה על יחסים ארוכי טווח ולא על סטוץ של לילה, ואת בוחרת להשהות את עניין הסקס, כדאי שתאמרי לו: 'אני רוצה מין, אבל יהיה לי כיף יותר לשכב איתך כשיהיה בינינו קשר קרוב יותר'. בזה את מבטיחה לו שיקבל את מה שהוא צריך, אבל בשלב מאוחר יותר, כשיהיה לך נוח".

 

בקיצור, צאי מהמטבח, ותשכחי מה שאמרו הדודות בעניין קיבתו. הדרך ללבו של הגבר, כפי שטוען ד"ר ג'ון גריי (מחבר הספר "מאדים ונוגה בחדר המיטות"), עוברת עשרה סנטימטרים נמוך יותר.

 

חזור למעלה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
אל תראי לו שאת רוצה סקס. זה מסרס את הגבר
צילום: סי די בנק
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים