שתף קטע נבחר

מנכ"ל בזק הורה לקצץ כ-200 משרות באופן מיידי

סמנכ"ל משאבי הניהול בבזק החל לתאם עם מנהלי החטיבות את רשימת המשרות שיקוצצו

מנכ"ל בזק, אמנון דיק, החליט לקצץ כ-200 משרות בחברה באופן מיידי. כך נודע ל"ידיעות אחרונות". ההחלטה היא חלק משורת צעדי התייעלות שדיק מבקש להנהיג.

 

נושא קיצוץ המשרות נדון בישיבת ההנהלה האחרונה של בזק, והוחלט לבצעו בלוח זמנים קצר ביותר. על ביצוע המהלך הופקד גדעון קדוסי, סמנכ"ל משאבי ניהול בבזק. נודע, כי קדוסי כבר החל לתאם עם מנהלי החטיבות בבזק ועם חברי ההנהלה את רשימת המשרות שיקוצצו.

 

דובר בזק סירב להגיב על הידיעה.

 

באחרונה חלה עלייה זמנית, אך משמעותית, במצבת כוח האדם של בזק, כתוצאה מפעילותה המואצת להחדרת שירות האינטרנט המהיר WOW.

 

נראה כי דיק מבקש לשנות מגמה זו ולהביא לכך שרק העובדים החיוניים, בכל הדרגים, יישארו בחברה, במטרה להביא לחיסכון והתייעלות.

 

על-פי הסכמים שנחתמו עם עובדי בזק, עד שנת 2008 צפויים לפרוש מהחברה למעלה מ-1,700 עובדים. עד כה, פרשו כבר כ-800 מהם. בחודשים האחרונים הואץ קצב פרישת העובדים, עקב הרפורמות המתוכננות במערכת הפנסיה, שהניעו עובדי בזק רבים להחליט לפרוש מתפקידם לפני המועד שיועד להם. דיק הנחה את מנהלי בזק כבר לפני חודשיים שלא לקלוט עובדים חדשים במקום אלה שפרשו. חלק מ-200 המשרות שיקוצצו הן של עובדים שידוע כי בכוונתם לפרוש, אולם לא כולן.

 

כפי שפירסם "ידיעות אחרונות", כשבועיים בלבד לאחר כניסתו של דיק לתפקיד מנכ"ל בזק, הוא החל לבצע שורה של צעדי צמצום והתייעלות.

 

השינויים העיקריים נעשו בלשכת המנכ"ל ובתפקידים נוספים בהנהלת החברה. במסגרת זו, ויתר דיק על 2 עוזרי מנכ"ל ועל תפקיד של נהג במשרה מלאה.

 

במסגרת החתימה על הסכמי פרישת העובדים, כחלק מתוכנית ההפרטה של בזק, מעוניינת המדינה לבצע גיוס ה ון נוסף, ולהשתמש בכסף למימון הסכמי הפרישה. לפני כשלושה חודשים מכרה המדינה כ-3.3% מהון המניות של בזק באמצעות גמול סהר, תמורת 375 מיליון שקל, שישמשו למימון תוכנית הפרישה של העובדים. לפני כחודשיים אישרה ועדת השרים לענייני הפרטה מכירה של כ-6% נוספים מהון המניות של המדינה בבזק, החל מ-1 באוקטובר, וגם התמורה ממכירה זו תשמש למימון תוכנית הפרישה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים