שתף קטע נבחר

להעביר את בתי הזיקוק לתחום השיפוט של חיפה

מדובר בשטח שהוא חסר מעמד מוניציפלי מזה 70 שנה. לאחרונה הוקמה ועדת החקירה במטרה לקבוע את השיוך המוניציפלי של המתחם

ועדת חקירה שהוקמה ע"י משרד הפנים המליצה לשר הפנים, אברהם פורז, להעביר את כל מתחם שטח בתי הזיקוק, כולל השטח הקרוי "קשת הקישון", הנמצא בתחום שיפוטה של המועצה האזורית זבולון, לתחום השיפוט של עיריית חיפה. הוועדה שללה את ההצעה להקים במתחם מועצה מקומית תעשייתית.

לחילופין, העלתה הוועדה הצעה שלפיה ינוהל המתחם באמצעות מינהלה משותפת לארבע הרשויות המקומיות הגובלות בבתי הזיקוק: חיפה, קריית אתא, נשר וזבולון, באמצעות הקמת חברה עירונית או כל מסגרת ארגונית אחרת.

יצויין כי מדובר בשטח חסר מעמד מוניציפלי מזה 70 שנה, שהתנהל על פי צווים שהוצאו ע"י הנציב הבריטי העליון, כאשר ב- 18 באוקטובר 2003 פג תוקפם. כעת, בידי שר הפנים מצוייה הסמכות לקבוע את השיוך המוניציפלי של שטח בתי הזיקוק. השר הודיע כי יחליט סופית לאחר שילמד את הדו"ח על כל היבטיו.

בראש ועדת החקירה עמד עוזי וכסלר. יתר חברי הוועדה היו: ראש המחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטה העברית, פרופ' ערן רזין, ראש עיריית עפולה, יצחק מירון, ראש עיריית צפת, עודד המאירי ומנכ"ל מרכז המועצות האזוריות, מרים גלזר.

תגובת עו"ד רוני גרוסמן, סגן דובר עיריית חיפה: "בהמשך להמלצת ועדת החקירה לקביעת השיוך המוניציפלי של בתי הזיקוק, אשר הוגשו לשר הפנים, אברהם פורז, מינה ראש העיר, יונה יהב, את מנכ"ל העירייה, אבי גולדנברג, ואת היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד משה רוזנברג, לבחון את כל המשמעויות הנובעות מהמלצת הוועדה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוועדה שללה את ההצעה להקים במתחם מועצה מקומית תעשייתית
מומלצים