שתף קטע נבחר

אישום: גולש ניסה לפרוץ לאתר המוסד

גולש מירושלים ניסה להצטרף לשירות הביון הישראלי החשאי ביותר; אחרי שבחן את אבטחת אתר האינטרנט שלו הוא מצא את עצמו על ספסל הנאשמים

מודעות ענק שפירסמו שירותי הביון של ישראל לפני כשנה במטרה לגייס עובדים הכריזו: "המוסד נפתח". עכשיו מתברר שצעיר (23) מירושלים חשב שהמוסד קצת יותר מדי פתוח – וניסה לפרוץ לאתר האינטרנט שלו כדי לאתר בעיות אבטחה.

 

"ידיעות אחרונות" דיווח הבוקר (יום ב') כי לבית משפט בירושלים הוגש באחרונה נגד הצעיר כתב אישום ראשון מסוגו. לטענת הפרקליטות, הנאשם ניסה לפרוץ לאתר בניגוד לחוק.

 

הסניגור, עו"ד עמרי כבירי, טוען כי הצעיר שלח את קורות חייו למוסד במטרה להתקבל לשורותיו. לדבריו, במקביל הוא ניסה לבדוק אם אתר האינטרנט מאובטח כראוי, כדי שהפרטים האישיים שהעביר לא ייפלו לידיים לא נכונות.

 

לפי הסניגור, הנאשם ניסה להפעיל תוכנת מחשב מיוחדת כדי לבדוק ליקויי אבטחה. לדבריו, הצעיר נכשל ביוזמתו, ולאחר ניסיון הפריצה הוא קיבל פלט ממוחשב שלא הצליח לפענח.

 

הסניגור טען כי מדובר בכתב אישום תקדימי, וכי השאלה המרכזית היא אם בדיקת כשלי אבטחה מהווה ניסיון פריצה. לדבריו, במקום לבדוק את הבעיות באתר, העדיף המוסד להילחם בצעיר.

 

עד מומחה שזומן לבית המשפט אמר כי אתר האינטרנט של המוסד מותקף מדי יום מאות פעמים. לדבריו, מאות אלפים גולשים מנסים לחדור לאתר, ורק חלק קטן מהם הם ישראלים. העד סיפר שהתקפתו של הצעיר היתה ברמה גבוהה ומעידה על ניסיון בתחום.

 

לדברי העד, זאת הפעם הראשונה שכתב אישום בנושא מוגש לבית המשפט. הליכי המשפט מצויים כעת בשלביהם האחרונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המודעות לגיוס למוסד
(אילוסטרציה)
מומלצים