שתף קטע נבחר

עו"ד אלי זהר פרש מהמירוץ לתפקיד היועץ המשפטי

עו"ד אלי זהר, שסומן כאחד המועמדים המובילים לתפקיד הנכסף, הודיע על פרישה מהמירוץ. הנימוק: "מראית עין של ניגוד אינטרסים". זהר ייצג אישי ציבור ובהם אהוד ברק ועמרי שרון. כעת נותר יורם טורבוביץ' מועמדו היחיד של שר המשפטים

עורך-הדין אלי זהר, שסומן כאחד המועמדים המובילים לרשת את אליקים רובינשטיין בתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, הודיע אחר הצהריים (יום ג') לשר המשפטים כי לא יתמודד על התפקיד.

 

עו"ד זהר, שמונה לשמש כנאמן של ערוץ 10, נימק את החלטתו ב"מראית עין של ניגוד אינטרסים". בין השאר, שימש זהר כפרקליט של בנו של ראש הממשלה, עמרי שרון, בפרשת העמותות הפיקטיביות, ואף ייצג בעבר את ראש הממשלה אהוד ברק. גורמים משפטיים העריכו כי קשריו של זהר עם פוליטיקאים עלולים לעורר התנגדות בוועדת בך, שתבחן את המועמדים לתפקיד.

 

שר המשפטים, יוסף (טומי) לפיד, הודיע כי הוא מכבד את ההחלטה, אך הביע צער עליה. "קיבלתי בצער ובעצב את הודעתך על כך שאתה חוזר בך מהסכמתך להציג את מועמדותך לכהונה הרמה של היועץ המשפטי לממשלת ישראל", כתב לו. "בצער, מפני שאני משוכנע שהיית ממלא את התפקיד על הצד הטוב ביותר, הן מבחינה משפטית והן מבחינה ממלכתית. ובעצב, כי אתה יקר לי מאוד ואני בטוח שהיינו עובדים ביחד בהרמוניה שלמה לטובת המדינה, הציבור ולמען שלטון החוק".

 

עוד כתב לפיד כי הוא מבין את שיקוליו של זהר, המייצג אישי ציבור הנתונים במאבקים משפטיים. "עובדה זו יכולה לעורר שאלות אצל אנשים שאינם מסוגלים או שאינם רוצים להבין, שאדם כמוך יודע היטב מתי להפעיל את השיקול של ניגוד אינטרסים", כך כתב.

 

עם פרישתו של זהר מן המירוץ, נותר עו"ד יורם טורבוביץ', מנכ"ל הרשות להגבלים עסקיים בעבר, מועמדו היחיד של שר המשפטים לתפקיד. לפני כשבועיים התכנסה לראשונה הוועדה לבחינת מועמדים ליועץ המשפטי. בראש הוועדה עומד השופט בדימוס גבריאל בך וחברים בה פרופ' רות גבינזון, ח"כ גדעון סער, פרופ' דוד ליבאי ועו"ד אלכס הרטמן.

 

בינואר 2004 אמור להיבחר היועץ המשפטי החדש. הוא יחליף בתפקיד את אליקים רובינשטיין - שינסה להתמודד על משרה בבית-המשפט העליון.   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשש מניגוד אינטרסים. זהר
צילום: אלכס קולומויסקי
קיבל את ההחלטה בצער. לפיד
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: גלי תיבון
הולך לעליון. רובינשטיין
צילום: גלי תיבון
מומלצים