שתף קטע נבחר

מכתב מהאופוזיציה: כמה עולה לנו ראש הממשלה?

ח"כ תמיר (העבודה) מצאה דרך מקורית לתקוף את תקציב 2004: "ראש הממשלה עולה לאזרחיו מיליארדים", היא כותבת במסמך שמחולק לאזרחים, תוך אזכור הפרשות בהן נחקר שרון וההשקעה בשטחים. ח"כ ארדן (הליכוד): "הפוסל במומו פוסל, תמיר וחבריה הסבו נזק אדיר לכלכלה כשנתנו כלי-נשק לרוצחים"

בעוד הדיונים על תקציב 2004 נמשכים במליאת הכנסת, האופוזיציה מנסה לקשור את ראש הממשלה באופן אישי אל הפגיעה בשכבות החלשות. כחלק מהמאבק, שנראה כמעט חסר סיכוי, נגד התקציב, הכינה ח"כ יולי תמיר (העבודה) מסמך, שכותרתו: כמה עולה לנו ראש הממשלה?

 

במסמך, אותו מחלקת תמיר בהפגנות מחוץ לכנסת, היא כותבת: "מבלי לחשב את עלותו של מעשה ההתנחלות ששרון מוביל (כשני מיליארד שקל בשנה), ומבלי לחשב את עלותו של המצב הביטחוני הנובע מהימנעות הממשלה מבניית גדר הביטחון (מיליארדי שקלים בשנה על-פי מחקרו של צבי אקשטיין), ראש הממשלה עולה לאזרחיו הרבה מאוד כסף.

 

"על פי דו"ח מבקר המדינה, ראש הממשלה מעורב אישית בשערוריית הסכם הבז"ן (בתי-זיקוק לנפט) שיישומו יגזול מהציבור למעלה חצי מיליארד שקל. על פי עיתון גלובס, ראש הממשלה היה מעורב בהסדר הקרקעות עם חברות הדלק שעולה לציבור כמיליארד שקל. על פי תחקיר ידיעות אחרונות, ראש הממשלה היה מעורב אישית בשינוי יעוד הקרקע בגינתון הסמוכה ללוד ואיפשר לחברו דוד אפל לשלשל לכיסו מאה מליון שקל על חשבון הציבור".

 

במכתבה מזכירה תמיר את פרשיית כפר מל"ל ופרשות נוספות, בהן נחקרו ראש הממשלה ובניו. היא מסכמת ואומרת כי "ראש הממשלה עולה לאזרליו מיליארדי שקלים בשנה", ומפרטת, ברשימה ארוכה, את הנושאים שלדבריה ניתן היה להשקיע בהם במקום הדברים שפירטה בסעיפים הקודמים: שירותים לילדים בסיכון, הפניית קשישים לאשפוז סיעודי, סיוע לנזקקים בשכר דירה, יישום חוק הדיור הציבורי, הפעלת יום לימודים ארוך, הרחבת סל התרופות ועוד.

 

"אני רוצה שאנשים יידעו שלא רק נתניהו אחראי למצב הכלכלי", אומרת תמיר. "זה לא רק נתניהו שמקצץ. זה גם ראש הממשלה שמתנהג כפי שהוא מתנגד. אזרחי ישראל צריכים לדעת ולראות את זה. יש כסף במדינת ישראל, אבל הוא הולך לכיס הלא נכון".

 

בתגובה אומר ח"כ גלעד ארדן מהליכוד: "לפני שיולי תמיר באה בטענות לראש ממשלה, כדאי שהיא תסביר לציבור איזה סכום בעולם לדעתה יכול לפצות על כך שהיא וחבריה נתנו למחבלים עשרות אלפי כלי נשק, והביאו להרג ורצח של אזרחים ישראלים ונזק כלכלי בלתי ניתן לאומדן בכלכלת ישראל? הפוסל במומו פוסל, ושיולי תמיר תבדוק את עצמה קודם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
כמה זה עולה לנו? תמיר
צילום: חיים זיו
הפוסל במומו פוסל. ארדן
מומלצים