שתף קטע נבחר

וילנאי: פרץ פגע בנו שנים - ועכשיו רוצה להצטרף

"אין כל סיבה שנסכים לנהל מו"מ עם מפלגת עם אחד, כאילו מדובר במיזוג שתי מפלגות בעלות משקל סגולי זהה", כתב המועמד לראשות המפלגה, ח"כ מתן וילנאי לחבריו. הוא תקף בחריפות את המו"מ שמנהלת מפלגת העבודה עם סיעתו של פרץ

ח"כ מתן וילנאי, המתמודד לראשות מפלגת העבודה, שלח היום (ג') מכתב חריף אל צירי ועידת המפלגה. במכתב תקף וילנאי את התנהלות צוות המו"מ של מפלגתו עם צוות המו"מ של מפלגת עם אחד, ואת ההסכמים שאליהם הגיעו.

 

בין היתר כתב וילנאי: "נדמה לי שיש בינינו אנשים שאינם מעריכים כראוי את מעמדה של מפלגת העבודה בציבור, ואת כוחם של אנשיה. אנו מפלגה מרכזית וחשובה, ואין כל סיבה שנסכים לנהל מו"מ עם מפלגת עם אחד – בעלת שלושה מנדטים, כאילו אנו מנהלים מו"מ על מיזוג שתי מפלגות בעלות משקל סגולי זהה.

 

"האמת צריכה להיאמר", כתב וילנאי, "עמיר פרץ מבקש להצטרף לעבודה, לאחר שנים בהן הוא פגע בנו, ולאחר שמפלגתו לא הצליחה לכבוש את הציבור בישראל, ולהחליף את מפלגת העבודה". וילנאי המשיך ותקף במכתבו את פרץ, והאשים אותו כי הביא את ההסתדרות לכדי מצב של פשיטת רגל כמעט. "אי לכך, לא מדובר כאן במיזוג, אלא בחזרתו של פרץ הביתה".

 

וילנאי אמר כי היה מצפה שעם אחד תצטרף למפלגת העבודה ללא תנאים מוקדמים, ומבלי לקבל, לדבריו, 19% ייצוג במוסדות המפלגה. וילנאי כתב: "משמעות הדרישה הזו היא החלשה של כל אחד ואחד מהנבחרים במוסדות, והיא עסקנות לשמה ללא סיוע לבניית מפלגת העבודה כאופוזיציה לוחמת בממשלת שרון".

 

בהמשך כינה וילנאי את אנשיו של פרץ "חיילים", והזהיר כי לא יהיו נאמנים למפלגת העבודה, אלא לעמיר פרץ בלבד. וילנאי אינו מהסס לפקפק גם בנאמנותם של חברי כנסת מעם אחד: "האם אתם חושבים שח"כ דוד טל מתנועת ש"ס יהיה מחר חבר נאמן במפלגת העבודה? האם נסכים כי הוא ישתף מאות מחבריו בוועידת המפלגה, למרכז וללשכה"? כתב וילנאי.

 

וילנאי סיים בקריאת עידוד: "אל לנו לוותר ולחשוב שמפלגת העבודה אינה עוד נכס ציבורי-פוליטי חשוב. אל לנו להיות קורבן לאווירת הנכאים, לייאוש ולחוסר האמונה. אני קורא למנהלי המו"מ ולמפלגה להמשיך ולפעול להצטרפות כוחות נוספים אליה, ולעשות זאת על בסיס של דרך משותפת, ולא של עסקנות מיותרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וילנאי. מכתב חריף
דוד טל. יהיה נאמן ל"עבודה"?
פרץ. חוזר הביתה?
מומלצים