שתף קטע נבחר

העבודה: מתרחבת החזית נגד האיחוד עם "עם אחד"

בישיבת המפלגה זכו פרס ופינס ל"מקלחת צוננת", בעקבות המגעים לקראת האיחוד עם סיעתו של עמיר פרץ. ח"כים מהעבודה: "יותר ויותר אנשים מתנגדים לחיבור עם 'עם אחד'"

מתרחבת החזית בסיעת העבודה המתנגדת להסכם המתגבש לקראת האיחוד עם "עם אחד" בראשות עמיר פרץ. בישיבה סוערת, שנערכה אמש (ה') בכנסת, תקפו חברי סיעה רבים את יושב הראש, שמעון פרס, והמזכ"ל, אופיר פינס, בשל הסכמתם להעניק ל"עם אחד" ייצוג של 16% במוסדות העבודה, בהם הלשכה, המרכז והוועידה.

 

בין המתנגדים היו גם חברי הכנסת חיים רמון, אפרים סנה, בנימין בן-אליעזר, איתן כבל, דני יתום ומתן וילנאי.

 

ח"כ פרס השיב כי "ההסכם עדיין לא חתום. זה עוד לא גמור". הוא גם תקף את ח"כ וילנאי ששיגר לפני יומיים מכתב לצירי המפלגה, בו הוא מתח ביקורת על התנאים שמקבלת "עם אחד". "מה אתה שולח מכתבים", קרא פרס לעבר וילנאי.

 

ח"כ איציק הכריעה את הכף

 

חברי כנסת שהשתתפו בישיבה סיפרו כי הישיבה התנהלה "באווירה מאוד לא נעימה". לדבריהם, "היו צעקות, והתחושה היתה שיש יותר ויותר אנשים שמתנגדים לחיבור עם 'עם אחד'. אנשי הסיעה עשו לפרס ולפינס מקלחת צוננת".

 

יו"ר העבודה נאלץ לדווח לחבריו לסיעה על ההתקדמות במשא ומתן עם "עם אחד", לאחר שבישיבת הסיעה ביום שני, דרשו חברי הכנסת אברהם (בייגה) שוחט וחיים רמון לקבל פרטים על ההסכם המתגבש.

 

פרס ניסה לחמוק ממתן הדיווח. "אני יודע מה יתפרסם אחרי זה", ניסה יו"ר העבודה לשכנע את חבריו לרדת מהעניין. "בכל מקרה זה הולך להתפרסם", הם השיבו לו.

 

לבסוף, הכריעה יו"ר הסיעה, ח"כ דליה איציק את הכף לטובת הישיבה. "שמעון", אמרה איציק לפרס שמשך בכתפיו בחוסר נחת, "אני חושבת שדיון כזה הוא מוצדק והוא צריך להתקיים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פרס. מקלחת צוננת
צילום: איי פי
צילום: ישראל הדרי
פרץ. 16% ממוסדות העבודה
צילום: ישראל הדרי
אתר הכנסת
אציק. הכריעה את הכף
אתר הכנסת
מומלצים