שתף קטע נבחר

ראשל"צ: כנס לבוגרי מחזור 1944 ב"חביב"

בוגרי מחזור 1944 בבי"ס חביב בראשל"צ ייפגשו השבוע בכנס מחזור; צפויים: שירי מולדת וסיפורים כמעין המתגבר

בוגרי מחזור 1944 בבית הספר חביב בראשון לציון פנו כל אחד לדרכו בתום לימודיהם לפני כ-60 שנים. השבוע (לאחר סגירת הגיליון), בני 73 בקירוב, הם היו צפויים להיפגש מחדש בכנס מחזור. כחמישה מהם עדיין מתגוררים בראשון לציון, שניים אמורים לבוא במיוחד למפגש מלוס אנג'לס, אחד מוונקובר, אחד מצרפת.

 

אחד הבוגרים, המתגורר כיום במדינת קנזס התנצל שלא יוכל לבוא ושלח ד"ש חם. גם המורה שלהם, רחל גורנברג, אמרה שאולי תמצא זמן וכח להגיע למפגש. באחרונה היא חגגה את יום הולדתה ה-88 וזכתה בתואר יקירת העיר ראשל"צ. מארגן הכנס, תושב העיר, מנחם פירסט, מספר כי פעל לאתר את חבריו לכיתה ולכנסם במשך כשנה.

 

"היינו תלמידים של טרום מדינה, חלקנו היו עולים חדשים. לא היה הכי שמח בתקופה ההיא וגם לא היינו הכי מגובשים. רבים נשרו בכיתה ד' או ו' כי היו צריכים לצאת לעבוד. לא כולם למדו עד כיתה ח'". למרות זאת, מדגיש פירסט, לאף אחד מהם לא היה ספק לגבי חשיבות הלימודים ובית הספר בחייהם. פירסט לא פסח על הזמנת חברי המחזור שלא סיימו את לימודיהם בבית הספר.

 

במיוחד הוא זוכר חודשיים בכיתה ז' שבהם גם הוא נאלץ להפסיק את לימודיו באמצע השנה כי להוריו, עולים חדשים מגרמניה, לא היתה אפשרות לממן אותם. "בסוף איכשהו הבינו בבית הספר שכדאי שאחזור ללימודים. וכנראה שהורי גם הצליחו לגייס את הכסף לכך".

כשלושים איש צפויים להיפגש בכנס המר מתוק הזה באולם הספורט בבית הספר ששופץ באחרונה. המפגש ייפתח באזכרה לשלושה מבוגרי הכיתה שנפלו במלחמת השיחרור.

 

שניים מהם היו בין 11 הנופלים הראשונים מבני ראשון לציון, שנפלו במארב ליד אשדוד. להרמת המורל ישירו המוזמנים שירי מולדת בליווי נגינת אקורדיון. ולפי מה שהיה במפגשים המקדימים צפויים סיפורים כמעיין המתגבר, טבולים בפחות עוקץ, רכילות ושמחה לאיד וביותר געגועים ונוסטלגיה לשנים 1937-1944, שבהן היו תלמידים בעידן טרום המדינה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראשל"צ: זכרונות מ-44
צילום: לע"מ
מומלצים