שתף קטע נבחר

מניית המתחרה של רמדיה, מעברות, זינקה ב-40%

מעברות היא יצרנית מזון התינוקות מטרנה, מתחרתה של רמדיה, שנפגעה קשות עקב פרשת המזון הצמחי. מנכ"ל רדמיה מסר היום כי החברה הגרמנית שמייצרת את אבקות רמדיה, שלחה את המוצר לבדיקות מעבדה במשרד הבריאות הגרמני, אך טרם התקבלו תשובות משם

מניית חברת מעברות, המתחרה של רמדיה, זינקה היום בבורסה בתל אביב ב-40%.

 

מעברות היא יצרנית מזון התינוקות מטרנה, מתחרתה של רמדיה, שנפגעה קשות עקב פרשת המזון הצמחי, שהביא למותם של כמה תינוקות בשבוע האחרון ולאישופזם של כמה אחרים.

 

ההערכה היא שבעקבות אזהרת משרד הבריאות שלא לרכוש מוצרי תחליף חלב אם על בסיס צמחי של חברת רמדיה, יעברו חלק מהצרכנים לרכוש את מוצרי מטרנה, על אף הפגיעה במכירות תחליפי חלב האם בכלל בעקבות הפרשה.

 

תגובת החברה: בדיקות גם במשרד הבריאות הגרמני

 

מנכ"ל רמדיה, גידי לנדסברגר, אמר היום כי מנהלת השיווק של רמדיה, דלית צור, תצא הלילה לגרמניה למפעל "המונה" יחד עם צוות מומחים מאירופה, "כדי לבדוק לעומק כיצד נוצר הפער בין רמות ויטמין B1 שהיצרן הבהיר באנליזות אשר שלח לחברה, לבין כמות הויטמין בפועל".

 

"אנו רואים בחומרה רבה את המקרה ולכן נבדוק זאת באופן מיידי", אמר לנדסברגר.

 

לנדסברגר הדגיש כי פורמולה הצמחית הושקה לפני שנים ארוכות, ולפני 5 חודשים ביצעה החברה שינויים מינוריים בפורמולה הצמחית מתוך רצון לעדכן את הפורמולה שתהיה מתאימה להתפתחויות המדעיות בתחום.

 

גידי לנדסברגר הדגיש כי הפורמולה הצמחית הקודמת והחדשה מיוצרות בתשלובת הענק הגרמנית- "הומנה" הנחשבת לחברה מהגדולות בגרמניה בתחום המזון לתינוקות ומשווקת את מוצריה בכל העולם.

 

הפורמולה הצמחית יוצרה על פי התקן האירופאי (EC) למזון תינוקות.  לנדסברגר אמר כי בישראל אין תקן למזון תינוקות. המזון לתינוקות של רמדיה, הדגיש המנכ"ל, מאושר לשיווק בישראל ומיוצר בהתאם לתקנים בינלאומיים.

 

רמדיה: תעודת זהות

 

חברת רמדיה נוסדה בשנת 1962 על-ידי ד"ר ליביו לנדס, פרמקולוג מומחה לייצור תרופות והרופאה, ד"ר אריקה לנדס. החברה הוקמה כמפעל לתרופות שייצר גם דייסות לתינוקות. עם השנים הצטמצם ייצור התרופות וקו הדייסות התחזק. ב-1990 החברה אימצה אסטרטגיה חדשה: להפוך לחברה למזון תינוקות והחלה לשווק בהדרגה תחליפי חלב, מחיות, משקאות וביסקוויטים. החברה מייצרת את הדייסות בארץ ומייבאת מחו"ל תחליפי חלב.

 

ב-1998 הרחיבה רמדיה את פעילותה לתחום האביזרים לתינוקות, והחלה לייצר ולשווק בקבוקים ומוצצים תחת המותג סיליק בשיתוף עם דגניה סיליקון.

 

בשנת 1999 נרכשה רמדיה על ידי קונצרן היינץ שמחזיקה 51% מהחברה. יתרת המניות מוחזקת בידי משה ונעמי מילר. קבוצת היינץ כוללת את החברות היינץ רמדיה, פורבייבי, היינץ פודליין ושקדיה.

 

מנכ"ל קבוצת היינץ, גידי לנדסברגר, מונה לתפקיד בחודש אוגוסט האחרון. בארבע השנים האחרונות שימש כמנכ"ל היינץ רמדיה ופורבייבי ולפני כן שימש כמנהל שיווק בעלית מזון במשך חמש שנים. לנדסברגר החליף בתפקיד את משה מילר שמונה ליו"ר הקבוצה.

 

היינץ פודליין משווקת את עוגיות לוטוס, תה טווינינגס ומוצרי שקדיה. החברה מפיצה את כל מוצרי הקבוצה וכן את מוצרי תשבי, זיתא, בייגל בייגל ואחרים.

 

שוק של כ-450 מיליון שקל בשנה

 

שוק תחליפי החלב מגלגל בין 350 ל-450 מיליוני שקלים בשנה - מתוכם בין 20%-25% הינם תחליפי חלב צמחי. השחקניות הראשיות בשוק הן מטרנה שעל פי ההערכות מחזיקה 40% מהשוק, רמדיה 33%, סימילאק 27%. בשוק החרדי יש למטרנה נתח שוק של 75% - בעיקר בשל כשרות העדה החרדית. במזגר זה לתחליפי החלב הצמחיים נתח שוק של כ-35%.

מטרנה מיוצרת בקיבוץ מעברות, אבקות החלב של רמדיה מיוצרות בגרמניה ואילו אבקות סימילאק מיובאות מארה"ב. 


פורסם לראשונה 09/11/2003 14:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמדיה נפגעת, ומטרנה חוגגת בבורסה
מומלצים