שתף קטע נבחר

שינוי: ועדת "ימניים" ו"שמאליים" תגבש קו מדיני

לפיד הציג בפני חברי סיעתו טיוטה חדשה לתוכניתו המדינית, הכוללת את פינוי נצרים. זנדברג: "התוכנית תגרום לנזק, צריך להתעסק בנושאים כלכליים". ארבעה ח"כים מהסיעה ינסו להגיע להסכמה. ובשולי הישיבה: מלי פולישוק עזבה בטריקת דלת כשגילתה כי חבריה, שדחו הצעת חוק שלה בעניין הגדר, אימצו הצעה דומה של רצאבי עמיתה

התוכנית המדינית של יו"ר שינוי, השר יוסף (טומי) לפיד, אינה נותנת מנוח לאנשי מפלגתו. לפיד הציג היום (ב') בישיבת הסיעה טיוטה חדשה לתוכנית מדינית, הכוללת שינויים שבוצעו להצעות הראשוניות שלו ושל השרים אברהם פורז ויוסי פריצקי.

 

את התוכנית, שפורסמה לראשונה ב-ynet, העלה לפיד לאחר אירוע החדירה למוצב נצרים, כאשר אחת הנקודות המרכזיות בה מדברת על נסיגה ישראלית מההתנחלות שברצועה וממקומות נוספים, לאחר זמן מה של שקט. שר המשפטים סבור כי ראש הממשלה שרון נתן לו "אור ירוק" להצגת תוכניתו.      

 

חברי הסיעה תמכו בהצעתו של לפיד להקים ועדה בת ארבעה חברים - שניים המייצגים את הפלג הניצי יותר של הסיעה ושניים המייצגים את בעלי ההשקפה היונית - כדי שזו תנסה לנסח קווים המקובלים על כל חברי הסיעה לתוכנית מדינית.

 

בוועדה, שאמורה להתכנס מחרתיים, ישבו חברי הכנסת אילן ליבוביץ' ואתי לבני מהצד השמאלי, ומולם - חברי הכנסת חמי דורון ויגאל יסינוב, שנמנים על הפלג הימני יותר. לפיד יעקוב אחר ההתקדמות של חבריו, ונראה כי כבר ביום שני הבא תוצג תוכנית חדשה לחברי הסיעה. "אחרי שיילכו מכות, אתערב ונסדר עניינים", התלוצץ לפיד.

 

השר אליעזר (מודי) זנדברג מתח היום בישיבה ביקורת חריפה על התוכנית המדינית שגיבש לפיד עם פורז ופריצקי, ואמר כי היא "עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך". זנדברג סבור כי מוטב היה לו התוכנית לא נוסחה כלל, שכן לדעתו, שינוי אינה צריכה לדון בנושאים מדיניים ובהם פינוי נצרים, אלא להתרכז בנושאים הכלכליים.

 

אירוע טעון ועמוס רגשות נרשם בישיבת הסיעה, כאשר חברת הכנסת מלי פולישוק-בלוך עזבה את החדר בטריקת דלת, לאחר שגילתה כי הסיעה החליטה לתמוך בהצעת החוק של ח"כ אהוד רצאבי בעניין בניית גדר ההפרדה. פולישוק-בלוך ביקשה כבר לפני שבועיים לקבל את תמיכת הסיעה בהצעת חוק דומה, אולם בקשתה נדחתה - והיא התבקשה שלא להגיש את הצעת החוק.

 

"נושא הגדר בדמי, ואני רוצה להוביל אותו", היא אומרת. "זה חשוב שיהיה מכשול פיזי, ולא ייתכן שייעצרו אותי ויתנו למישהו אחר להגיש הצעה כזאת". במחאה על היחס שקיבלה, הגישה פולישוק-בלוך את הצעתה לצד הצעתו של ח"כ רצאבי. "אם הם לא יעמדו לצדי, אני לא אעמוד לצידם", אמרה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
שיילכו קצת מכות. לפיד
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: אתר הכנסת
מה עם הכלכלה? זנדברג
צילום: אתר הכנסת
צילום: טל סולומון
בטריקת דלת. פולישוק-בלוך
צילום: טל סולומון
מומלצים