שתף קטע נבחר

דיראני: למחוק את תביעת הנזיקין שהגישה משפ' ארד

משפחת ארד הגישה תביעת נזיקין בסך 100 מיליון שקלים נגד "קלף המיקוח", בטענה כי גרם נזקים למשפחתו של הנווט השבוי. רה"מ: ראש השב"כ יצא לאירופה במטרה לאתר מידע חדש בעניינו של הנווט השבוי

לאחר שהגיש אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב תצהיר בו טען כי טיפל היטב ברון ארד, הגיש היום (ג') מוסטפה דיראני לבית המשפט המחוזי בקשה למחוק את תביעת הנזיקין שהגישה נגדו משפחת ארד.

 

בתוך כך, אמר היום ראש הממשלה, אריאל שרון, כי ראש השב"כ אבי דיכטר יצא היום לביקור באירופה במטרה לנסות ולאתר מידע על הנווט השבוי רון ארד. לדבריו, נסיעתו נועדה גם לקיים מערכות יחסים עם מדינות אחרות במטרה לשתף פעולה במאבק בטרור.

 

תביעת משפחת ארד נגד דיראני

 

כזכור, הגישה משפחת ארד תביעת נזיקין נגד מוסטפא דיראני בסכום של 100 מיליון שקל בטענה כי נזקים נגרמו לבתו יובל ולשני אחיו דודו וחן נזקים בעקבות נפילתו בשבי של ארד.

 

עו"ד צביקה ריש, המייצג את דיראני, כתב בבקשה למחוק את התביעה כי היא הוגשה לצורך ניהול מערכה ציבורית ובמטרה למנוע את עסקת השבויים: "מדובר בניצול לרעה של הליכי משפט לצורך ניהול מערכה ציבורית לסיכול העסקה המתגבשת להשבת שלושת החיילים ואלחנן טננבאום כנגד שחרור כלואים לבנונים ופלסטינים המצויים בישראל, וביניהם דיראני...משפחת ארד הצהירה זאת עם הגשת התביעה והם עושים ככל האפשר לסיכול שחרורו של דיראני ממעצרו בישראל".

 

עו"ד ריש הוסיף כי לא לשווא הועמד סכום התביעה על הסכום האסטרונומי של מאה מיליון שקלים המהווה גימיק תקשורתי בלבד.

 

עוד טוען כי טענות משפחת ארד כאילו דיראני עינה את ארד הן טענות חסרות שחר שכל מטרתן להכפיש אותו ולהציגו כיצור דמוני ואכזר הנושא באחריות לנזקים שנגרמו לבני המשפחה בעקבות היעדרותו של ארד במשך שנים ארוכות. לדבריו, טענות אלה לא מגובות בראיות ומוסיף כי אף לא יכולות להיות ראיות נגדו מלבד הראיות המצויות בידי המדינה.

 

עוד נטען כי בני המשפחה לא צירפו לתביעה חוות דעת רפואית כפי שנהוג בתביעות מהסוג הזה. הדבר מוכיח כי כל מטרת ההליך הוא לסכל את עסקת השבויים.

 

כעת ידון בית המשפט בבקשתו של דיראני למחוק את התביעה. במידה ובקשה זו תידחה, יימשך ההליך בבית המשפט ודיראני יוזמן להעיד בבית המשפט. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רויטרס
מוסטפה דיראני. למחוק את התביעה
רויטרס
מומלצים