שתף קטע נבחר

החשב לשעבר של דוד אפל יוסגר לישראל

אייל דייזי ברח מהארץ לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בעבירות מרמה. המשטרה: "למעצרו אין שום קשר לחקירות המתנהלות נגד ראש הממשלה"

אייל דייזי, החשב לשעבר של דוד אפל, יוסגר בשבוע הבא לישראל מספרד לאחר שנעצר לפני שבועות אחדים. כך פורסם הבוקר (יום ד') ב"ידיעות אחרונות". דייזי נחקר בעבר בקשר לפרשת האי היווני ולפרשת העמותות, אך המשטרה טוענת כי הסגרתו אינה קשורה לחקירות נגד שרון.

 

דייזי יוסגר ביום חמישי הבא בעקבות בקשה שהגישה מנהלת המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, עו"ד עירית קהאן, לצורך העמדתו לדין בעבירות של זיוף וקבלת דבר במרמה.

 

דייזי, שהוא אחד האנשים שהוקלטו על-ידי גלעד שרון, נחקר בעבר בעניינים הנוגעים לפרשות משפחת שרון, ובהם פרשת האי היווני, וככל הידוע פרשת העמותות, שהתפתחה לפרשת סיריל קרן.

 

אף שהוא לא נעצר בהקשר לפרשות אלה, סביר שהמשטרה תנצל את מעצרו כדי לחקור אותו שוב ולנסות לשכנעו לסייע יותר משסייע בעבר. במשטרה סבורים שספק אם לדייזי יש מידע כלשהו הקשור לפרשת סיריל קרן, כיוון שזו החלה לאחר שכבר התנתק מהגורמים הקשורים לנושא. עם זאת, אם דייזי אוצר מידע שיכול לקדם את החקירה, ייתכן שהוא ינסה להציעו לחוקרים בתמורה להקלות בכל הנוגע לכתב-האישום שלו.

 

לפני שעבד עם אפל עבד דייזי בחברה למשק וכלכלה עם יעקב ברדוגו. כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", הוקלטו דייזי ואפל על-ידי גלעד שרון בעת שזה התלונן כי אפל אינו מעביר לו את הכסף שהובטח לו בכהונתו כ"יועץ" בפרשת האי היווני.

 

משפחתו של דייזי פנתה לפני כשבועיים לעו"ד דוד ליבאי וביקשה שייצג אותו בהליכי ההסגרה. ליבאי אישר אתמול את דבר הייצוג והבהיר כי בני המשפחה הודיעו לו שדייזי מוכן ואף מבקש לזרז את הסגרתו. ליבאי הבהיר כי אינו יודע דבר על מעורבות של דייזי בפרשיות אחרות.


פורסם לראשונה 11/11/2003 22:00

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות
קשור לפרשות שרון? ראש הממשלה עם בנו עמרי וסיריל קרן
צילום: דוד רובינגר, ידיעות אחרונות
צילום: אבי כהן
קשר לדוד אפל, מהמעורבים בפרשת האי היווני
צילום: אבי כהן
מומלצים