שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בזכות הגדר: פחות שוהים בלתי חוקיים מגיעים מהשטחים
  יחידות מג"ב השונות, המתמודדות העיקריות עם תושבי השטחים שנכנסים לעבוד בארץ ללא אישור, מדווחות על ירידה משמעותית במספרם ועל כיווני הגעה שונים מבעבר

  1,320 שוהים בלתי חוקיים נתפסו היום (ה') על ידי יחידות מג"ב השונות ברחבי הארץ.

   

  יחסית למספר השב"חים עימם נאלצו להתמודד בשנים קודמות, הנתונים מלמדים כי גדר ההפרדה שהוקמה הפחיתה את מספרם באופן משמעותי. בעבר נתפסו מדי

  שנה עשרות אלפי שב"חים ואילו עתה מספרם מגיע לאלפים בודדים.

   

  במג"ב מייחסים את הנתונים להפעלת גדר ההפרדה ולעבודה המשותפת עם יחידות הצבא, המשטרה ושירות הביטחון. בתוך כך אומרים, כי מאחר שבניית גדר ההפרדה טרם הושלמה ו"כל שב"ח מהווה פלטפורמה לביצוע פיגוע", הם עדיין נדרשים לתת מענה בנושא. "נתיבי ההגעה הם בעיקר מאזור מחסום סאלם ומזרחה, אזורים בהם עוד לא הושלמה הקמת הגדר", אמר מפקד מג"ב צפון ניצב משנה עמוס יעקב.

   

  72 הקילומטרים של איזור התפר הצפוני ידעו בעבר כניסות של אלפי שב"חים לתוך שטח ישראל. אך בעבר תוואי הכניסה העיקרי היה באזור אום אל פאחם, ומאז הקמת הגדר עבר עיקר המאמץ לאזור הגלבוע והבקעה. "אנחנו יודעים מהיכן הם מגיעים ומכירים את הנתיבים" אמר נצ"מ יעקב.

   

  לדבריו, כעת אפשרויות הכניסה לארץ מוגבלות, ולכן נוקטים אלו המבקשים להגיע לשטח ישראל בדרכים מתוחכמות יותר. במקום ללכוד אותם לאורך הגדר נדרש מידע מודיעיני המוביל לתפיסתם במקומות העבודה בערים. 

   

  הלילה לכדה פלוגת גלבוע של מג"ב צפון 29 שוהים בלתי חוקיים, כולם מאזור נפת ג'נין. השב"חים נתפסו בתוך אתר בנייה של מרכז מסחרי בעפולה. לכל אחד מהם היה תיק ובו ציוד רב המעיד על כוונתם לשהות במקום זמן ממושך.

   

  "אנו עדים היום לשינוי במספר השב"חים ובאיפיונם. בעבר הם היו נכנסים ויוצאים מדי יום ואילו עתה הם נשארים בשטח לתקופה ממושכת", אמר נצ"מ יעקב. הוא הפנה אצבע מאשימה אל בתי המשפט, המקלים ראש, לדבריו, בכל הקשור למסיעים, מלינים ומעסיקים של שב"חים.

   

   "לצערי, בתי המשפט אינם פועלים איתנו יד ביד בנושא זה ומתייחסים אליהם בסלחנות", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבי כהן
  שוהים בלתי חוקיים. מספרם פחת
  צילום: אבי כהן
  צילום: רויטרס
  הגדר. מונעת מעבר שב"חים
  צילום: רויטרס
  תוואי הגדר באיזור סאלם. ההתמודדות - באיזורים אחרים
  מומלצים