שתף קטע נבחר

ראשל"צ: אריות שנולדו בצ'כיה יגדלו בעיר

גורי אריות, ממוצא מרוקאי, יירשו את מקומו של האריה שמת השנה בשיבה טובה; הווטרינר קורא לציבור להציע להם שמות

בתום מבצע הטסה מורכב נחתו ביום שישי שעבר בחי כיף בראשון לציון זוג אריות, זכר ונקבה מזן נדיר, בני שבעה חודשים, עולים מצ'כיה ממוצא מרוקאי. "הם מתאקלמים טוב מאד ומשחקים הרבה", מספר הווטרינר ד"ר אפי וגשל. "כרגע שוקלים הגורים 70 קילו, אבל בתוך שנתיים אמור הזכר לשקול 250 ק"ג והנקבה 220 ק"ג. כל אחד מהם אוכל בכל יום חמישה קילו בשר בקר ועוף והם גם מקבלים תוספות של ויטמינים ומינרלים".

 

מאז הלך לעולמו השנה בשיבה טובה האריה היחיד שהיה בחי כיף חיפשו מנהלי המקום אריה שיירש את מקומו. בה בעת נודע לווטרינר החי כיף כי בגן החיות בצ'כיה המליטה לביאה זוג גורים, אבל דחתה אותם והם גודלו בידי בני אדם. הגורים נהפכו לידידותיים מאד והמגדלים הצ'כים החלו לחפש מאמצים. הקשר נוצר ביוזמת וטרינר החי כיף, ד"ר אפי וגשל, שלמד וטרינריה בצ'כיה. והאימוץ התאפשר הודות להשקעה הכספית בקניית האריות, בהטסתם בטיסה מיוחדת ובהכנת התנאים הדרושים למחייתם.

 

"האריות הם מסוג אפריקאי בארברי. זה זן שכמעט שלא קיים כבר בטבע". סיפר השבוע וגשל. "חיפשנו אריות, שמעתי על מה שקרה בצ'כיה, פניתי אליהם וסיכמנו על אימוץ הגורים".

 

מנהל החי כיף, בצלאל פורת: "החי כיף הוא גן החיות השלישי בגודלו במדינת ישראל. יש בו כאלף בעלי חיים, החל ממכרסמים קטנים, אוכלי עשב, בעלי כנף, קופים, וטורפים. היות וכך, לאחר שלפני מספר חודשים נפרדנו מהאריה הזקן שהיה לנו, מצאנו את עצמנו בחיפוש אחר אריה, שהוא מאד מאד אטרקטיבי בגן החיות. בעזרת קשרים שהיו לווטרינר שלנו בצ'כיה הגענו לגן חיות שהיה יכול למכור לנו אותם במחיר זול יחסית כי עבדנו מול גן החיות ישירות ולא דרך מתווך.

 

"אני מזמין את הציבור לבוא ולראות את גורי האריות החדשים אנחנו גם נמצאים בשלב של חיפוש אחר שמות ואני קורא לציבור להציע שמות לאריות, לזכר ולנקבה, ולשלוח לנו פקס בציון פרטים מלאים של המציעים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים