שתף קטע נבחר

אב שכול לנשיא: "הבן החילוני המת שלי הוא לא סוג ב'"

דוד צימרמן לא מוצא מנוח לנפשו, מאז קרא בבוקר את דבריו של הנשיא קצב שבהם כינה את החילונים "תינוקות שנשבו". צימרמן, אביו של אייל ז"ל שנפל בג'נין, היה אמור להיפגש היום עם הנשיא ולבקש את תמיכתו במאבק בסרט "ג'נין ג'נין". אחרי מה שהוא אמר על בנו החילוני - הוא פשוט לא יכול היה ללכת

"הנשיא קצב פגע בי. הוא אומר שהבן שלי שנהרג הוא סוג ב'. הבן שלי לא יכול להגיב, הוא קבור ברעננה" - כך אמר היום (ב') ל-ynet בכאב דוד צימרמן, אביו של רב סמל אייל צימרמן ז"ל, שנהרג בקרב בג'נין במהלך מבצע "חומת מגן".

 

האב היה אמור לבקר היום במשכן נשיא המדינה בירושלים, יחד עם קבוצה של בני משפחותיהם של החיילים שנהרגו בקרב בג'נין, ואף להיפגש עם הנשיא כדי לבקש את תמיכתו במאבק נגד הקרנת הסרט "ג'נין ג'נין" של מוחמד בכרי.

 

האב השכול קם בבוקר, קרא את דבריו של הנשיא בכלי התקשורת, שבהם כינה את החילונים במהלך נאום "תינוקות שנשבו" - והחליט לוותר על הפגישה. 

 

"אמרתי לעצמי - אם הוא חושב שאני או הבן שלי לא מספיק טובים, למה לי ללכת לשם? אני לא חושב שאני אדם סוג ב', או שהבן שלי היה כזה. אם הוא חושב שאנשים שנהרגו בקרב הם לא מספיק טובים - אני מוותר על הכבוד", הוא אומר.

 

צימרמן מבהיר: "לאחר שהתברר לי שכבוד הנשיא מכנה את בני ז"ל שנפל בג'נין "תינוק שנישבה", משמע פגום,לא שלם - החלטתי לחסוך מכבוד הנשיא אי נעימות. זה לא הפגנתי. הוא אומר שהבן שלי סוג ב', ואני חושב שהוא א"א. אנחנו חילונים, לא בכדי להכעיס, אלא חילונים מהשורה".

 

צימרמן הוסיף בדמעות בשיחה ל-ynet: "הוא בעצם מאשים אותי שאני לא הענקתי לבן שלי אפשרות לבחור דרך חיים. הבן שלי לא יכול להגיב, כי הוא קבור ברעננה. אבל אני חושב שלא פשעתי, ואני מוותר על הכבוד לארח חברה למי שחושב שאני סוג ב'".

 

מבית הנשיא סירבו להגיב לדברי האב השכול.

 

אייל צימרמן בן ה-23 נפל באפריל 2002. על קברו נשא אביו דוד הספד, שבו קונן על ההחלטה לשגר את החיילים לתוך מחנה ג'נין ללא חיפוי מתאים. "לפני כמה ימים דיברת איתי שתי דקות. אמרת שהביאו מסוקים – וזה רק מגרד להם. אמרת 'צריך להביא מטוסים'. אבל בני, אריאל שרון ובנימין בן אליעזר החליטו לשלוח חיילים למות כדי שזה ייראה טוב בסי אן אן. אתה גיבור, והם פחדנים. אל תשכח לסגור איתם חשבון מלמעלה, כי אני פה למטה לא יכול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה : מאיר פרטוש, ידיעות אחרונות
אייל צימרמן ז"ל. נהרג בג'נין
צילום רפרודוקציה : מאיר פרטוש, ידיעות אחרונות
צילום: עטא עוויסאת
הנשיא. התבטאות אומללה?
צילום: עטא עוויסאת
צילום: ג'רמי פלדמן
קבר אייל צימרמן
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים