שתף קטע נבחר

נס ציונה: הכר את עירך

הריאה הירוקה של מישור החוף. פרופיל

נס-ציונה, שנמצאת במישור החוף הדרומי, צפונית לרחובות, הגדירה את יעדי הבנייה המתוכננת עד לשנת 2020. למרות שצמחה ממושבה ותיקה לעיר מתפתחת – תוכנית המתאר קובעת, כי רוב עתודות הקרקע יישמרו כ"ריאות ירוקות", וצפיפות הדיור תהיה נמוכה גם בעתיד.

"למרות שרוב קרקעות העיר הן בבעלות פרטית, כמות השטחים הירוקים והציבוריים הפתוחים, לעומת השטח הבנוי, היא הגדולה בין ערי השפלה", אומר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, רן וירניק. לדבריו, עובדה זו הופכת את נס-ציונה לאטרקטיבית למגורים, מאחר שהעיר היא מעין "ריאה ירוקה" באיזור השפלה, השוברת את "רצף הביטון שבין ראשל"צ לרחובות".

המערב המתפתח של נס-ציונה מזכיר לגורמים רבים בענף הנדל"ן את ההתפתחות של ראשל"צ. "נס-ציונה תצליח לשמור על יחס של 2.5 יחידות דיור לדונם בממוצע, לעומת 6 יחידות דיור בכל ערי האיזור", מעריך נשיא רשת סנצ'ורי 21, עו"ד יוסי נאמן.

השטח המוניציפלי של נס-ציונה הוא 16 אלף דונם, המתחלקים, לפי תוכנית המתאר החדשה, כך: 7,000 דונם של שטחים בנויים, 2,000 דונם של שטחי גינון וחורשות, 800 דונם של שטח שהופקע לגן לאומי, 700 דונם לשמורת נחל במערב, 3,000 דונם לאיזורי ספורט ונופש, ו-2,500 דונם יישארו שטחים חקלאיים.

עוד נקודה קריטית לשמירה על אופי העיר: מספר תושביה לא יעלה ב-17 השנים הקרובות על 40 אלף. כיום גרים בה 30 אלף תושבים, ומיגבלה זו מלמדת על היקף הבנייה הצפוי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו בכר
נס ציונה. ממושבה ותיקה לעיר מתפתחת
צילום: דודו בכר
מומלצים