שתף קטע נבחר

בית המשפט פסק שוב: העבודה תתנצל בפני יעל דיין

במפלגת העבודה יעשו כנראה הכל כדי לא להתנצל בפומבי בפני חברת הכנסת לשעבר, יעל דיין. היום הוחלט שוב: המפלגה חייבת לפרסם מודעות התנצלות. יעל דיין: "כנראה שאחרי שעברתי למרצ, מישהו בעבודה החליט לקרוע לי את הצורה"

שופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, רות שטרנברג-אליעז, חייבה היום (ב') את מפלגת העבודה לפרסם מודעות התנצלות כלפי חברת הכנסת לשעבר, יעל דיין. 

 

הפסיקה הנוכחית מצטרפת להחלטה קודמת של בית משפט השלום, שממנה התעלמה מפלגת העבודה. דיין תבעה את המפלגה על הוצאת לשון הרע, בעקבות טענות צוות התגובות של העבודה על כך שתלונותיה של דיין על ניסיונות לשחד אותה במהלך מערכת הבחירות, "היו נגועות ברגש נקמנות".

 

הצדדים הגיעו לפשרה, לפיה תפרסם המפלגה הודעות התנצלות בעיתונים, אך המפלגה לא עשתה זאת. לאחר מכן מונתה בוררת לפשר בין הצדדים, והחליטה אף היא כי העבודה נדרשת לפרסם התנצלות.

 

גם הפעם לא מילאו במפלגת העבודה את ההחלטה, ולא פרסמו את המודעות. הם אף פנו לבית המשפט המחוזי בתל-אביב, בטענה שהבוררת טעתה בהחלטתה. שופטת בית המשפט המחוזי חייבה כאמור את העבודה לפרסם מודעות התנצלות.

 

"מישהו החליט לקרוע לי את הצורה"

 

דיין אמרה בתגובה: "מדובר בקרב מיותר על עניין אישי. זהו משחק של כבוד, שיכול היה להסתיים מההתחלה, אם הם היו מוכנים להתנצל בפני.

 

זה החל בהכפשה אישית על רקע המעבר של למרצ, ובמקום לתקן רק הוסיפו והוסיפו. עכשיו זה יעלה למפלגה הרבה יותר, לא רק את המחיר של מודעת ההתנצלות שדרשתי, אלא גם את ההוצאות של עורכי הדין. אפשר היה לעשות זאת מההתחלה, אבל כנראה שאחרי שעברתי למרצ, מישהו שם החליט לקרוע לי את הצורה".

 

במפלגת העבודה אמרו בתגובה כי דיין קיבלה התנצלויות בעל פה, שגם פורסמו בכלי התקשורת, אך משום מה היא התעקשה לקבל את ההתנצלות במודעה.

 

היועץ המשפטי של מפלגת העבודה, עו"ד אלדד יניב, אמר: "אם זו החלטת בית המשפט, בוודאי שנכבד אותה. מפלגת העבודה התנצלה בפני יעל דיין לא פעם ולא פעמיים, והעניין גם פורסם בהרחבה.

 

אם היא עומדת על כך שהמפלגה תשוב ותתנצל, מי שיתנצל בעבר אין לו בעיה להתנצל שוב. אין קשר בין הדברים לבין פרישתה למרצ, שהיא תוצאת העובדה שהגברת דיין לא נבחרה למקום גבוה ברשימה לכנסת. היחידה שרואה בכך עניין אישי, היא כנראה יעל דיין. הדבר לא העסיק ולא מעסיק כיום את מפלגת העבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
"רוצים לקרוע לי את הצורה". יעל דיין
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים