שתף קטע נבחר

סגן רה"מ איטליה: באירופה ידעו שחמאס ארגון טרור

ג'יאנפרנקו פיני בא היום לביקור בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ואמר את מה שרצו חברי הכנסת לשמוע. הוא תקף את האנטישמיות ואת חוסר האיזון באירופה כלפי ישראל. יו"ר הוועדה שטייניץ כינה אותו "בעל תשובה". ח"כ שריד החליט להחרים את פיני

"אירופה חייבת להיות יותר מאוזנת, אי אפשר לשפוט רק כאשר מאזינים לצד אחד בלבד. כולם באירופה ידעו כי החמאס הוא ארגון טרור אבל לא היה להם את היושר להכניס את החמאס לרשימת ארגוני הטרור".

 

המילים האלו, מפיו של סגן ראש ממשלת איטליה, ג'יאנפרנקו פיני, נפלו על אוזניים קשובות ואוהדות בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, שם התארח היום (ג'). בדברים שנשא בפני חברי הוועדה אמר פיני: "אני מרגיש בבית, השיח הפוליטי באיטליה דומה מאוד לישראלי, והוא חד ונוקב".

 

פיני התייחס בעקיפין לביקורת שהוטחה נגדו בישראל בשל עברו כמנהיג המפלגה הניאו-פאשיסטית ועל אמירותיו בעבר בעד מוסוליני ונגד היהודים: "כדי להגיע להבנה הדדית, צריך לטהר את האווירה מדעות קדומות. כדי לשפוט כדאי להתבסס על עובדות, נקודות דרך ולא רק על השקפות פוליטיות".

 

פיני התייחס באריכות לבעיית האנטישמיות באירופה "תוצאות הסקר האחרון שנערך באירופה מדאיגות, גרועות מההשערות הכי פסימיות. אני משוכנע כי דרך הסקר הרבה מאוד אירופאים הביעו ביקורת על מדיניות ממשלת ישראל. בביקורת הם הביעו גישות אנטישמיות נגד העם היהודי וזה דבר בלתי נסבל. לכן החובה היא לעורר את הזיכרון ולעקור מהשורש את האנטישמיות".

 

יו"ר ועדת חוץ וביטחון, יובל שטייניץ, סינגר בתחילת הפגישה על האורח בעל העבר הבעייתי ואמר כי "במקום שבו עומדים בעלי תשובה, אפילו צדיקים גמורים אינם עומדים".

 

לעומתו, ח"כ יוסי שריד החרים את הדיון ואמר כי "זהו יום עצוב לכנסת. מביש שהכנסת פורשת זרועותיה כדי לאמץ אל ליבה פאשיסט איטלקי. פיני היה צריך לומר בתחביר אלמנטרי פשוט שהפאשיזם בכל צורה, בכל מקום ובכל זמן הוא פסול ואסור לו להתקיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
פיני. לעקור את האנטישמיות
צילום: איי פי
צילום: מתוך אתר הכנסת
שטייניץ. הוא בעל תשובה
צילום: מתוך אתר הכנסת
צילום: מיכאל קרמר
שריד. מחרים
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים