שתף קטע נבחר

"יוזמי הסכם ז'נווה סיכלו פגישת שרון-אבו עלא"

כך מדווח העיתון אל חייאת היוצא לאור בלונדון. על-פי הדיווח, אבו עלא נענה ללחצים שהופעלו עליו לא לפגוש את עמיתו הישראלי לפני טקס השקת הקמפיין בשבוע הבא בז'נווה. דיווח: פאוול עשוי להיפגש בקרוב עם ביילין ועבד רבו

האם יוזמי הסכם ז'נווה מן הצד הישראלי סיכלו ניסיונות למשא ומתן בין ראש הממשלה, אריאל שרון, לעמיתו אבו עלא? העיתון אל חייאת היוצא לאור בלונדון מדווח הבוקר (יום ד') שזו בדיוק הסיבה לדחיית הפגישה בין שני האישים.

 

מקורות פלסטינים אמרו לעיתון שיוזמי הסכם ז'נווה הם שלחצו על ראש הממשלה הפלסטיני לא להיפגש עם עמיתו הישראלי לפני טקס השקת הקמפיין, שיתקיים ב-1 בדצמבר, ביום שני הקרוב. לדברי המקורות, אבו עלא נענה לבקשתם לדחות את הפגישה.

 

"אחמד קרייע (אבו עלא) אינו רוצה ליפול בתחבולות של שרון, שבהן נפל קודמו בתפקיד, אבו מאזן", אמרו המקורות הפלסטינים. לדברי אותם מקורות, אבו עלא סבור ששרון ניצל את פגישותיו עם אבו מאזן, בכדי להטעות את דעת הקהל העולמית, "בכל הקשור למדיניותו התוקפנית כלפי העם הפלסטיני".

 

על-פי הדיווח, הפלסטינים סבורים שדחיית הפגישה בין אבו עלא לאריאל שרון תביא לריכוך בעמדות הישראליות.

 

לשכת ראש הממשלה ניסתה באחרונה לתאם פגישה בין שרון לעמיתו הפלסטיני, אך עד כה עלו מאמציה בתוהו. אבו עלא אמר שלשום בראיון ל"אל ג'זירה" כי לא נקבע עדיין כל מועד לפגישה.

  

הוא הבהיר שלפני פגישה עם שרון "נדרשות הכנות מאוד רציניות בנוגע לתוכן הפגישה, על סדר יומה ואפילו תוצאותיה. יש לבחון היטב גם את מיקום הפגישה, כדי שישפיע באופן חיובי. אני לא מעוניין בפגישה שהיא טקסית ולפרוטוקול בלבד".

 

טקס השקת הקמפיין הרשמי של הבנות ז'נווה ייערך ביום שני בעיר השוויצרית, במעמד הנשיא האמריקני לשעבר קרטר והמנהיג הדרום-אפריקני, נלסון מנדלה. לאירוע יגיעו אמנים, זמרים ואישי ציבור רבים.  

 

בתוך כך, נודע אמש כי מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, עשוי להיפגש בקרוב עם שניים מיוזמי ההבנות - יוסי ביילין ויאסר עבד רבו. המזכיר שיגר לשניים מכתב תמיכה, אולם בשני הצדדים מבהירים כי טרם נקבעה לו פגישה עמם.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מעוניין בפגישה. שרון
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
נכנע ללחצים? אבו עלא
צילום: רויטרס
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
יגיע לטקס בז'נווה
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: איי פי
ייפגש עם ביילין? פאוול
צילום: איי פי
מומלצים