שתף קטע נבחר

מי הפיץ בכנסת תמונות של ח"כים ערבים במעצר?

דהאמשה על הפרסומים שתיאם בין מחבלים בכלא: "הכל עלילה, אני מוכן להסיר את החסינות". האיחוד הלאומי הפיצה תמונות של ח"כים ערבים במעצר

סערה בכנסת: סיעת האיחוד הלאומי הפיצה תמונות של ח"כים ערבים מאחורי סורג ובריח.

 

באיחוד הלאומי ביקשו להגיב לפרסומים, לפיהם גורמי ביטחון האשימו כי ח"כ עבד אל-מאלכ דהמשה (רע"ם) נפגש בבתי-סוהר עם עשרות פעילי טרור, ותיאם את פעילותם של ארגונים פלסטינים, תוך ניצול חסינותו.   

     

ח"כ אריה אלדד מציע "לאחד בין דהאמשה לחבריו בכלא". לדבריו, "אם היו מקבלים את קריאתנו מתקופת הבחירות", אומרים בסיעה, "היה ח"כ דהאמשה פטור מטלטולי הנסיעות הלוך ושוב, ויכול היה להתמקד בשליחותו זו בכל עת - כאשר היה מאחורי סורג ובריח".

 

דהאמשה עצמו אינו מכחיש את דבר הביקורים, אך טוען שלא עסקו כלל בפעילות טרור: "אני איש של כבוד, הרבה יותר מכל אלה שמעלילים נגדי", הוא אמר בכנסת, והביע נכונות להסיר את חסינותו "כדי שהפרשה תיחקר והאמת תצא לאור".

 

ח"כ אחמד טיבי (חד"ש-תע"ל) אומר בתגובה כי הביקורים נעשים על-פי חוק, ומדובר בהתחדשות של גל עכור של דה-לגיטימציה של נבחרי הציבור הערביים, שכל מטרתו להצר את צעדיהם. "חלק מהתקשורת הישראלית שותפה למסע ההסתה בצורה מבישה ולא אתית", האשים.

 

חברי הכנסת חלוקים בדעותיהם בפרשה. ח"כ אילן ליבוביץ' (שינוי): "קשה לי להאמין שחבר כנסת יעשה מעשים כאלה, ולכן אני דורש מהמשטרה לסיים את החקירה במהירות. עם זאת, אני קורא לחברי הכנסת הערביים לא לבקר אסירים שהואשמו בטרור, כדי למנוע את הספק וכדי לא לפגוע באמון ובמאמצי השלום".

 

חברת הכנסת גילה פינקלשטיין (מפד"ל) פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה ולהסיר את חסינותו של דהאמשה. בנוסף, הגישה פינקלשטיין תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
מוכן להסיר החסינות. דהאמשה
צילום: עטא עוויסאת
צילום: אתר הכנסת
"היינו פוטרים אותו מהטלטולים". אלדד
צילום: אתר הכנסת
הכרזה שהופצה בכנסת
מומלצים