שתף קטע נבחר

חקירה נגד מפעילי האתר של ערוץ 7 בחשד להסתה

ח"כ גלאון פנתה ליועץ המשפטי בבקשה שיפתח בחקירה בעקבות מאמר שפורסם באתר האינטרנט של הערוץ, הקורא לבצע "גירוש חם" של פלסטינים, ו"מי שלא ירצה למות, ייאלץ לברוח". רובינשטיין הורה למשטרה לפתוח בחקירה נגד ראשי האתר והכותב, כחודש לאחר ששידורי הרדיו הופסקו

היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, הורה אתמול (ד') למשטרה לפתוח בחקירה נגד מפעילי אתר האינטרנט של ערוץ 7, בחשד לביצוע עבירה של הסתה לאלימות.

 

זאת בעקבות פנייתה ליועץ של ח"כ זהבה גלאון (מרצ), שטענה כי המאמר "גירוש ולא טרנספר", שפורסם באתר, הוא בגדר "הסתה לרצח וגזענות".

 

במאמר של גיל רונן באתר, הוא כתב: "גירוש ולא טרנספר.. הדרך היחידה להפסיק את הזוועה היומיומית של חיינו היא לסלק את ה'עם' הזה מתוכנו...טרנספר הוא גירוש 'קר'. אנחנו צריכים להפעיל גירוש "חם" - גירוש מתוך אטרף רגעי של עם מעונה... היחידים שימותו יהיו פלסטינים, ומי לא ירצה למות, ייאלץ לברוח..." 

 

גלאון כתבה לרובינשטיין: "נראה לי שרשויות החוק לא יכולות להבליג במקרה זה. לא מדובר כאן בחופש ביטוי. מדובר כאן בקריאה לרצח עם של מאות אלפי פלסטינים חפים מפשע".

 

בעקבות זאת החליט היועץ המשפטי "להנחות את המשטרה לפתוח בחקירה בשל הפרסום המתואר לעיל באתר נגד מפעיליו והמחבר, בחשד לביצוע עבירה של הסתה לאלימות – עבירה לפי סעיף 144ד2 לחוק העונשין התשל"ז 1977".

 

לפני למעלה מחודש הורשעו ראשי ערוץ 7 בעבירות של שידורים פיראטיים, והתחנה הפסיקה לשדר, אולם אתר האינטרנט של הערוץ המשיך לפעול.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים