שתף קטע נבחר

היום: מרצ צפויה לאשר האיחוד עם מפלגתו של ביילין

החלטת ועידת מרצ על האיחוד עם שח"ר תסלול את הדרך להקמתה של המפלגה הסוציאל-דמוקרטית. מסתמן: על ראשות המפלגה יתמודדו יוסי ביילין וח"כ רן כהן

ועידת מרצ תתכנס היום בצהריים (יום א') בגני התערוכה בתל-אביב ותאשר ככל הנראה את האיחוד עם מפלגת שח"ר של יוסי ביילין. בכך תיסלל הדרך להקמת המפלגה הסוציאל-דמוקרטית.

 

בהצעת ההנהלה לאיחוד עם שח"ר צפויים לפי שעה לתמוך כל חברי הכנסת של מרצ, אולם על השולחן מונחות שתי הצעות נוספות. על פי אחת ההצעות, אין להקים מפלגה חדשה אלא יש להמשיך עם המותג הקיים מרצ.

 

ההערכה במרצ היא כי הצעת ההנהלה תעבור ברוב גדול, ואם כך, הרי שלוח הזמנים שנקבע להקמת המפלגה הסוציאל-דמוקרטית קובע כי מפקד החברים יושלם עד סוף חודש ינואר, ואילו ועידת היסוד אמורה להתקיים בתחילת חודש מארס.

 

ההצעה השניה קוראת להנהגת מרצ לפתוח במשא ומתן עם מפלגתו של עמיר פרץ, "עם אחד". את ההצעה השניה הניח על השולחן חיים זהבי, חבר הנהלת ההסתדרות.

 

3,000 חברי הוועידה יצביעו גם על חוקה שגובשה על ידי צוות היגוי, שכלל את כל חברי הכנסת של מרצ, את יעל דיין ויוסי ביילין משח"ר וכן אישים נוספים. כמו כן, הם יצביעו על שלושה פרקים רעיוניים שגובשו בשלושת החודשים האחרונים על ידי צוותי חשיבה רחבים, בהם השתתפו גם אנשי אקדמיה, פעילים פוליטיים וארגונים חוץ פרלמנטריים.

 

נפתח המירוץ לראשות המפלגה

 

בהחלטה על כינון מפלגה סוציאל-דמוקרטית יינתן האות למירוץ על ראשות המפלגה, בין חבר הכנסת רן כהן לבין יוסי ביילין.

 

יו"ר מרצ לשעבר, ח"כ יוסי שריד, אמר ל-ynet באחרונה כי אין בכוונתו להתמודד על ראשות המפלגה החדשה, "על אף הסקרים המחמיאים שפורסמו בתקשורת, לפיהם הוא זוכה לאהדה גדולה". במרצ מעריכים שמועמדים נוספים יצטרפו למירוץ.

 

בכירים במרצ אמרו לקראת הכינוס מחר כי "המבנה הסופי של המפלגה החדשה הוא לא מה שציפינו בתחילה". לדבריהם, "ביילין מייצג את תמצית האליטיסטיות המרצית ולא מסמל כוונה לפתוח את השורות הפוליטיות לציבורים חדשים".

 

לדבריהם, "כשדובר לראשונה על המפלגה הסוציאל-דמוקרטית, קיווינו שייצטרפו אליה ארגונים חברתיים, חברי כנסת מהאגף השמאלי של מפלגה העבודה, אינטלקטואלים ערבים ואישים שמאליים משורות המגזר העולים מרוסיה". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
איחוד עם מפלגתו של יוסי ביילין
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: ג'רמי פלדמן
יתמודד על ראשות המפלגה
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים