שתף קטע נבחר

מכה קשה לאיתם במרכז המפד"ל

חברי מרכז המפלגה דחו שלוש הצעות שביקש יו"ר המפלגה להעביר והעלו את המתיחות בינו לבין השר אורלב לשיא. מקורביו של אורלב: התחיל הקרב על ראשות המפלגה

מכה קשה ליו"ר המפד"ל, השר אפי איתם, אמש (א') במרכז המפלגה. חברי המרכז הצביעו נגד שלוש ההצעות שהציג איתם בשם הסיעה בפני חברי המרכז והעלו את המתיחות בין איתם לשר זבולון אורלב לשיא.

 

מדובר בשלושה נושאים עליהם נאבק איתם במפלגה כבר זמן רב: הגדלת מספר חברי המרכז מאלף ל- 1500 איש; שריון מקום לצעירים ברשימת המפד"ל; וכן שינוי שיטת הבחירות, מבחירות במרכז לפריימריס כלל מפלגתיים.

 

תחילה נחל איתם כשלון כאשר ביקש לקיים הצבעה גלויה בנושאים אלה. חברי המרכז התנגדו ודרשו לקיים הצבעה חשאית. במהלך ההצבעה הסתובב איתם בין חברי המרכז, לחץ ידיים, וניסה לשכנע רבים להצביע בעד הצעותיו. באותה שעה, עמד גם השר זבולון

אורלב, יריבו של איתם, במרחק לא גדול ממנו, ושוחח עם תומכיו, ממתין לתוצאות.

 

לבסוף עזבו חברי הכנסת של המפד"ל את בית החייל בתל אביב, והאחרון שנשאר לשכנע חברי מרכז לפני הצבעתם היה השר איתם. מוקדם יותר עזב הרב יצחק לוי את המקום בזעם, לאחר שדרישתו לבדוק באם דרישת כ- 180 חברי מרכז לקיים הצבעה חשאית התקבלה בדרכים כשרות. יו"ר המרכז דחה את דרישתו וקבע כי ההצבעות יהיו חשאיות.

 

"התחיל המרוץ לראשות המפלגה"

 

כזכור, בין איתם לאורלב שוררת מתיחות רבה מזה זמן רב, מתיחות שהגיע לשיאה לפני כשבוע בישיבת סיעת המפד"ל בכנסת. אורלב אף משך באחרונה את תמיכתו מהצעת הסיעה בעקבות עימות שהתפתח בינו ובין יו"ר המפלגה.

 

בסביבתו של אורלב קיבלו את תוצאות ההצבעות בנחת רוח רבה, ואמרו כי זוהי הוכחה לכוחו של שר הרווחה במפלגתו ובמרכז המפד"ל. תומכיו במרכז אף ציינו כי הערב בעצם החל המירוץ הפומבי לראשות המפלגה.

 

מקורביו של איתם דחו את הטענה כי יו"ר המפד"ל נחל כשלון חרוץ, ואמרו כי "מדובר בניצחון טקטי של אורלב, ויש לזכור שאיתם הצליח לקבוע כי המפקד ייצא לדרך בקרוב מאוד. המפקד הזה ישנה בסופו של דבר את פני המפלגה".

 

כך או כך, התמונה במפד"ל הערב הייתה עגומה, כאשר בין שני השרים, אורלב ואיתם, ניכרת עוינות רבה ומתיחות רבה עוד יותר. זאת, למרות ההצהרות של אורלב לפיהן איתם "זוכה לתמיכת כל הסיעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
איתם. כישלון במרכז
צילום: מיכאל קרמר
אורלב. הוכחה לכוחו במפלגה
מומלצים