שתף קטע נבחר

איתם לאורלב: אתה מקריב את המפד"ל

בישיבת סיעת המפד"ל שהתכנסה בכנסת הטיח יו"ר המפלגה, אפי איתם, דברים קשים בשר זבולון אורלב. זאת בעקבות התבוסה שנחל איתם במרכז המפד"ל, שדחה אתמול את כל הצעותיו

"העדפת את טובתך האישית על פני טובת המפלגה", כך הטיח היום (ב') יו"ר המפד"ל, השר אפי איתם, בשר זבולון אורלב, בעקבות ההפסד שנחל איתם במרכז המפד"ל, שהתכנס אתמול בתל-אביב.

 

בישיבת סיעת המפד"ל בכנסת הטיח איתם דברים קשים באורלב: "הקרבת את הצעירים ואת תהליך הדמוקרטיזציה של המפלגה על מזבח שאיפותיך האישיות".

 

עוד אמר איתם: "ההתנערות שלך מהתמיכה בהצעה שהיית חתום עליה בחתימת ידך, וההתנגדות לעיקרון שעד לפני שבוע האמנת בו, פגעה בי ובסיעה כולה. אינני מתכוון להחרים ולהיכנס למריבות. שיתוף הפעולה יימשך בכל הנושאים הקשורים לציונות הדתית ולמפלגה. מבחינתי, ממחר בבוקר הסיעה כולה הולכת למיפקד חדש בצורה מאוחדת".

 

אורלב נמנע מלהגיב במהלך הישיבה, ואמר: "אינני מתכוון להוסיף מילים שילבו את הסכסוך. המפלגה נפגעת מאוד מהעניינים הללו. אינני חושב שיש כאן עניין של מנצח ומנוצח".

 

יהלום לאיתם: דבריך פוגעים במפלגה

 

ח"כ שאול יהלום גינה בישיבת הסיעה את דברי הביקורת של איתם: "דבריך בראיונות לכלי התקשורת פוגעים במפלגה ומציירים תמונה כאילו המפד"ל אינה מעוניינת במתפקדים חדשים".

 

עם זאת, יהלום תקף גם את חברי המרכז, שדחו את הצעותיו של איתם: "ההחלטה אתמול היתה כישלון של כולנו. המרכז נהג כוועד עובדים שניסה לשמור על כוחו".

 

הח"כ לשעבר, חיים דרוקמן, אמר: "קיבלתי פניות מאנשים שאמרו 'הובטח לנו שהמפלגה תפתח את דלתותיה לצעירים', וכעת פונים אלי בטענות". 

 

יו"ר הדור הצעיר במפלגה, חיים פלק, הצטרף לביקורת על החלטת המרכז: "המפלגה רימתה את הבוחרים הצעירים, כשהבטיחה להם לפניח הבחירות מיפקד חדש והשתלבות במפלגה".

 

אמש ניסה איתם להעביר שלוש הצעות בשם הסיעה, אך אלו נדחו על-ידי המרכז. מדובר בשלושה נושאים שעליהם נאבק איתם זה זמן רב: הגדלת מספר חברי המרכז ל-1,500 איש, שריון מקום לצעירים ברשימת המפד"ל לכנסת, ושינוי שיטת הבחירות מבחירות במרכז לבחירות מקדימות כלל מפלגתיות.

 

איתם נחל כישלון נוסף כשביקש לקיים הצבעה גלויה בנושאים הללו. חברי המרכז התנגדו ודרשו לקיים הצבעה חשאית. העימות הזה הוא מסימני הקרב על המירוץ הצפוי לראשות המפלגה. מקורבי איתם טענו כי הצעד של אורלב הוא בגדר גול עצמי, משום שאורלב מנע את סיכוייו שלו להגיע לקהלים חדשים שניתן היה לפקוד למפלגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
איתם. הטיח באורלב
צילום: מיכאל קרמר
אורלב. לא הגיב
צילום: עמית שאבי
תקף את חברי המרכז. ח"כ יהלום
צילום: עמית שאבי
מומלצים