שתף קטע נבחר

אכזבה בימין: הצעות החוק של הליכוד והמפד"ל כשלו

ש"ס ויהדות התורה החליטו להתנגד להצעת החוק של חכ"ים מהליכוד ומהמפד"ל, שקראו להקמת ועדת חקירה לבדיקת אירועי החודשים האחרונים, והצעת חוק שנועדה למנוע מראש הממשלה מלכהן גם כשר

הכנסת דחתה היום (יום ד') מספר הצעות חוק שהעלו נציגי הימין, כשהקואליציה זכתה לשיתוף פעולה של ש"ס ויהדות התורה. הצעת החוק של לימור לבנת, שביקשה לאסור על ראש הממשלה לכהן גם כשר נדחתה ברוב של 44 מתנגדים מול 35 תומכים.
בהצעותיהם של חברי הכנסת עוזי לנדאו (ליכוד) ושאול יהלום (מפד"ל) להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לחקירה הסיבות למאורעות החודשים האחרונים, נדחו ברוב של 33 מול 28 ו-31 מול 28.
יו"ר הקואליציה, ח"כ אופיר פינס(ישראל אחת), אמר בתגובה: "הכנסת גילתה היום בגרות ואחריות, כשמפלגות שונות, החל בש"ס ואגודה וכלה במרצ ושינוי התאחדו בכדי להפיל את ההצעות הקנטרניות של הימין".
"מסתבר, כי כשהימין מביא לכנסת הצעות שכל מטרתן היא ליצור פילוג ופיצול הן נדחות על-ידה פעם אחר פעם. אני מקווה, כי המפלגות שהתאחדו היום בכדי להפיל את הצעות החוק של הימין יחזרו ויתאחדו גם בשבוע הבא בכדי להסיר מסדר היום את הצעת החוק לפיזור הכנסת".
מש"ס נמסר, כי היא נמנעה בהצבעה על הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית, כי "אין זה ראוי ואין זה אחראי בשעה קשה זו לדרוש להעמיד את הגורמים הביטחוניים והמדיניים תחת חקירה צולבת כשהם תחת אש צולבת".
"אנחנו בעד ועדת חקירה רק לאחר שיירגעו המהומות ולא תוך כדי. תנועת ש"ס לא תגרר אחרי כל קפריזה תקשורתית וחסרת אחריות של חבורת חסרי הרסן שבתוך הליכוד והיא קוראת לליכוד שלא להכניס את הצבא לתוך המחלוקות הפוליטיות", תגובת ש"ס.
יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ רובי ריבלין, אמר בעקבות המנעותם של חברי ש"ס, כי "מצער מאוד שש"ס לא עומדת מאחורי אינטרסים לאומיים חד משמעיים שבגללם היא נבחרה. חמור מזה, ש"ס פעלה בניגוד לדעת מספר חבריה שהיו באולם וביקשו להצביע בעד ולאחר לחץ נמנעו מלעשות כרצונם".
ריבלין מתכוון לח"כ אמנון כהן שהצביע בעד הוועדה ולח"כ ניסים זאב, שהיה מעוניין להצביע בעדה, אולם דקות ספורות לפני ההצבעה נכנס למליאה היו"ר אלי ישי ומנע מהם מלעשות זאת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
ריבלין. מצער מאוד
צילום: זום 77
ארכיון ידיעות אחרונות
פינס. בגרות ואחריות
ארכיון ידיעות אחרונות
שאולי שם-טוב
אלי ישי
שאולי שם-טוב
מומלצים