שתף קטע נבחר

ברוך מרזל: "יש לרדוף את ביילין ואת כל פושעי ז'נווה"

פעילי הימין הקיצוני דנו בכינוס בדרכי הפעולה שיש לנקוט לאור השקת הסכם ז'נווה. במקביל לקריאותיו של מרזל שהתקבלו בחיוך, הוחלט לפתוח במסע ציבורי ואישי נגד המשתתפים ביוזמת ז'נווה

"הגיע הזמן שאנשים יעשו מעשה. צריך לרדוף את ביילין ואת כל פושעי ז'נווה. הם בוגדים". כך אמר אתמול (יום ב') ברוך מרזל, פעיל הימין הקיצוני, בכנס של פעילי הימין הקיצוני שנערך בירושלים.

 

בכנס השתפו כ-200 פעילים מכל רחבי הארץ. הכנס נערך בעקבות השקת הסכם ז'נווה, ומטרתו: להחליט באלו פעולות לנקוט בעקבות חתימת ההסכם.

 

במהלך הכנס אמר מרזל: "צריך לרדוף את כל פושעי ז'נווה באופן אישי. הם בוגדים, סוכנים זרים ויש לאמץ את פסק ההלכה של הרבנים, ללכת לאור הפסק ולרדוף באופן אישי את כל מי שהיה בז'נווה". דבריו של מרזל התקבלו בקריאות שמחה ועידוד.

 

בתגובה לדברים אמר מרזל: "אלו הדברים הכי רכים שיצאו לי מהפה. אני חושב שאותם אנשים אכן בוגדים. חלקם בכלל סוכנים זרים של מדינות עוינות, וצריך לרדוף אותם אישית, אבל בצורה חוקית".

 

בכנס הוחלט לפתוח במסע ציבורי ואישי נגד מי שהשתתפו בחתימת ההסכם. 

 

בעקבות דבריו של מרזל, פנו חברי הכנסת רשף חן ורוני בריזון משינוי ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, בבקשה לבחון אפשרות לפתוח בחקירה נגד מרזל בעוון הסתה.

 

חברי הכנסת ציינו, כי על פי המפורסם הוחלט מפורשות בכנס לרדוף אישית את כל המשתתפים ביוזמת ז'נווה ומכאן חומרת ההתבטאות. בנוסף, הודיעו חברי הכנסת כי יפנו לשר המשפטים, יוסף לפיד, בבקשה לבחון אפשרות לתיקון חוק ההסתה, כך שגם אם לא התקיימה קריאה ישירה לפגיעה באדם, עדיין ניתן יהיה להעמיד לדין את המסית.

 

"ניסיון העבר העגום מלמד, כי אין מקום לגישה סובלנית ביחס לסוג זה של התבטאויות. אותו דלק אידיאולוגי מטורף המביא את מרזל וחבריו להתבטא באופן אלים, הביאם גם לפעול באופן אלים", אמרו הח"כים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עטא עוויסאת
מרזל. "אלו דברים רכים"
צילום: עטא עוויסאת
צילום: ג'רמי פלדמן
ביילין. בסיכון?
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים