שתף קטע נבחר

מכבי ת"א: נמני הטעה אותנו בעניין כרטיס השחקן

הקבוצה מדגישה כי לא תשלם לחברה מגיברלטר את הכסף עבור כרטיס השחקן של נמני. לטענתה לא ידעה כי הקשר הוא הוא שעומד בראש החברה ועל כן, מבחינתה, ההסכם בין הצדדים מבוטל. לגבי תביעת השחקן כלפי מכבי - בורר ההתאחדות יחליט האם החברה מגיברלטר תיכלל בתביעה

מכבי תל אביב, באמצעות יועציה המשפטיים, פנתה לחברה מגיברלטר (חברת ואנטה - מ.ג) והודיעה לה כי אינה מתכוונת לשלם לה בעבור כרטיס השחקן של הקפטן לשעבר, אבי נמני. בקבוצה טוענים כי נמני רימה את ראשיה כאשר בסופו של דבר הוא החזיק בכרטיס השחקן שלו ולא מישהו אחר. על פי היועצים המשפטיים של האגודה, מכבי לא חייבת לשלם את הכסף והיא מתכוונת להודיע על כך לחברה מגיברלטר.

 

במכתבה לחברה הודיעה מכבי כי ההסכם בין הצדדים בעניין כרטיס השחקן של נמני מבוטל, בין היתר עקב הטעיה חמורה מצד נמני ואנשיו. בנוסף שלחה הקבוצה להתאחדות לכדורגל מסמכים המוכיחים, לטענתה, כי לא ידעה שנמני עומד מאחורי החברה ולכן אין מקום להעמיד את המועדון לדין.

 

במכבי תל אביב היו בטוחים לאורך השנים כי בראש חברת 'ואנטה' עומד סוכן השחקנים קרלוס גרסייה, ולא נמני עצמו. עוד טוענת מכבי כי מהמסמכים שבידיה עולה כי נמני והאנשים הפועלים בשמו הטעו את ההתאחדות לכדורגל, ולא מסרו להם כי השחקן הוא זה שבעצם עומד מאחורי החברה המחזיקה בכרטיסו.

 

מכבי תל אביב, באמצעות הצגת שלושה מכתבים אשר הופנו אליה מעורכי דין במהלך השנים האחרונות, מתכוונת להוכיח להתאחדות כי לא ידעה שנמני הוא זה שבעצם צפוי לקבל את הכספים שהיה המועדון אמור להעביר עבור כרטיס השחקן שלו. במכתב האחרון, מה-20 באפריל השנה, נכתב על ידי פרקליטו של נמני, עו"ד דן חי: "כידוע לכם, מר קרלוס גרסייה חייב כספים רבים לאבי נמני, ומשיחות טלפון שנערכו עמו, נמסר על-ידו כי לא ישלם לנמני את החובות, כל עוד לא תשלם מכבי תל אביב בעבור כרטיס השחקן". הקבוצה טוענת כי על פי מכתב זה ברור מעל לכל ספק שסברה כי גרסייה הוא זה שעומד בראש החברה.

 

הבורר יחליט האם החברה מגיברלטר תכלל בתביעה

 

מוקדם יותר דחה בית הדין העליון של ההתאחדות את בקשת מכבי תל אביב למחוק את החברה מגיברלטר מתביעת הענק שהגיש נמני נגד הקבוצה. מכבי טענה כי החברה אינה יישות משפטית שיכולה לתבוע בארץ על פי תקנון ההתאחדות. בית הדין לעומת זאת החליט כי רק הבורר עו"ד חיים עדני יחליט האם לחברה מגיברלטר יש סמכות להיכלל בתביעה.

 

בכיר בהתאחדות אמר היום ל-ynet: "עם אבי נמני אין בעיה, הוא יכול לתבוע את מכבי תל אביב. אבל יש ספק לגבי החברה מגיברלטר ועל כך יצטרך להחליט הבורר". במידה והבורר יחליט למחוק את החברה מכתב התביעה, הוא יוציא למעשה את העוקץ מהמהלך של נמני, אשר כפי הידוע הוא הבעלים של החברה מגיברלטר, ותובע בשמה 1.6 מיליון דולר ממכבי על כרטיס השחקן.

 

בשבועות הקרובים אמור הבורר עדני לקבוע את מועד הדיון הראשון, ככל הנראה בעוד מספר שבועות.

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
נמני. העסק הולך ומסתבך
צילום: גלי תיבון
צילום יופי ערן כהן
הרציקוביץ. מכבי לא תשלם
צילום יופי ערן כהן
מומלצים