שתף קטע נבחר

הצעת חוק: "לחסום קבורת ערפאת בהר הבית"

ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי הגיש הצעת חוק, לפיה רק באישור הממשלה ניתן יהיה לקבור מתים בתחומי הר הבית, זאת בהסתמך על המסורת היהודית. בכך, כנאה, מתכוון אלדד לסכל את שאיפתו של יו"ר הרשות ערפאת להיקבר במקום

ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי הגיש היום (ד') הצעת חוק, שמטרתה למנוע קבורת ערבים בהר הבית. על-פי הצעת החוק, בתחומי העיר העתיקה לא תותר קבורה ללא אישור ממשלה.

 

המטרה המרכזית של ההצעה: למנוע אפשרות מיאסר ערפאת, יו"ר הרשות הפלסטינית, להיקבר בהר הבית, כפי שהביע את רצונו בעבר. משפחה פלסטינית שבבעלותה אחוזת קבר במתחם החומה המערבית של ההר מוכנה להעמיד לרשותו של ערפאת את חלקת הקבר.

 

ח"כ אלדד טוען כי המסורת היהודית מימי בית שני אסרה קבורה בתוך החומות. המקרה החריג היחיד, לדבריו, היה קבורתם של חללי הרובע היהודי בזמן המצור במלחמת השחרור.

 

"הכובשים הערביים החלו לקבור בהר הבית, כאמצעי נוסף לקביעת עובדות מדיניות ודתיות בתוך ירושלים", אומר אלדד.

 

ח"כ אחמד טיבי (חד"ש-תע"ל) אמר בתגובה להצעת החוק: "אלדד וחבריו לא רק שלא נותנים לנו לחיות, הם אף לא נותנים לנו למות. אלדד החליף את ערך קדושת החיים בטיפוח ועיסוק כפייתי במוות".

 

טיבי הוסיף, כי פייסל חוסייני, מחזיק תיק ירושלים ברשות הפלסטינית, נקבר בהר הבית. "אל להם לישראלים להתערב בחייו או במותו של יאסר ערפאת", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
אלדד. אין לקבור במתחם החומה
צילום: אתר הכנסת
צילום: איי פי
ערפאת. הביע רצון להיקבר במקום
צילום: איי פי
ארכיוןן ידיעות אחרונות
פייסל חוסייני. יוצא מן הכלל?
ארכיוןן ידיעות אחרונות
מומלצים