שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בחירות לפרלמנט הרוסי: ניצחון לפוטין
  על פי תוצאות חלקיות זכתה מפלגת "רוסיה המאוחדת", הנתמכת על ידי הנשיא פוטין, ביתרון בולט בבחירות. אחריה צמודות המפלגה הליברלית-דמוקרטית של הלאומן ז'ירינובסקי והקומוניסטים של ז'יוגאנוב

  תוצאות חלקיות של הבחירות לפרלמנט ברוסיה מצביעות על יתרון בולט למפלגה המזוהה עם הנשיא פוטין, והפסד למפלגה הקומוניסטית ולמפלגה הלאומנית של ז'ירינובסקי.

   

  מוועדת הבחירות המרכזית נמסר שאחרי ספירה של כ-80 אחוזים מהקולות נצברו לזכותה של מפלגת "רוסיה המאוחדת" כ-36.7 אחוזים מקולות המצביעים.

  המפלגה הקומוניסטית של גנאדי ז'יוגאנוב זכתה בכ-12.9 אחוזים מהקולות, והמפלגה הלאומנית "הליברלית-דמוקרטית" של ולדימיר ז'ירינובסקי זכתה בכ-12.1 אחוז מהקולות.

   

  על פי התוצאות החלקיות, מסתמן ששתי המפלגות הליברליות הקטנות, "איחוד כוחות הימין" ו"יאבלוקו" לא עברו את אחוז החסימה (5 אחוזים מכלל הקולות) ולא ישגרו נציגים לפרלמנט. זוהי הפעם הראשונה מאז תום העידן הסובייטי שבפרלמנט הרוסי לא יהיו נציגים של המפלגות הליברליות.

   

  התוצאות מהוות ניצחון משמעותי לנשיא ולדימיר פוטין, ויחסי הכוחות שנוצרו בין המפלגות יסייעו לו להגדיל את כוחו בדומא, הבית התחתון של הפרלמנט הרוסי.

   

  קואליציה של "רוסיה המאוחדת" יחד עם מפלגות קטנות אחרות, שקצרו הצלחה לא מבוטלת בבחירות השנה, עשויות להניב לפוטין רוב של שני שלישים מקרב 450 מושבי הבית. הדבר עשוי להעניק לו כוח רב בבואו לבצע שינויי חקיקה בפרלמנט, ואפילו שינויים בחוקה הרוסית, לקראת הבחירות לנשיאות רוסיה בשנה הבאה.

   

  מנגד, התוצאות מסמנות מפלה לקומוניסטים, שבשני מושבי הפרלמנט הקודמים זכו לרוב בקרב מושבי הבית ול-24 אחוז מהקולות, וכעת נחלש כוחם עד מאוד.


  פורסם לראשונה 08/12/2003 00:21

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  הבחירות ברוסיה
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  פוטין. יחזק כוחו בדומא
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  ולדימיר ז'ירינובסקי. המפלגה הדמוקרטית-ליברלית
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  גנאדי ז'יוגאנוב. המפלגה הקומוניסטית
  צילום: איי פי
  מומלצים