שתף קטע נבחר

בהפגנת הימין: קריאות "לאסור את כנופיית אוסלו"

בזמן שבחדרה פונו פצועים מהפיגוע הפגינו אנשי הימין בככר ציון בירושליים. ביש"ע מציינים בסיפוק :"הימין התחייב היום לראות בערפאת אויב"

עשרות אלפים השתתפו אמש (יום ד') בהפגנה שארגנה מועצת יש"ע בכיכר ציון בירושלים תחת הכותרת "תנו לצה"ל לנצח".
ההפגנה שתוכננה מראש התקיימה בצל פיגוע התופת בחדרה ורבים מהמשתתפים אמרו שלא תכננו להגיע להפגנה, אך כששמעו על הפיגוע – באו.
בתחילת הערב ההפגנה הייתה מאופקת: דגלים רבים הונפו והקהל הרב הקשיב לנאומים שנישאו על הבמה והוקרנו על מסכי ענק. המשתתפים עמדו דקת דומיה לזכר 33 הרוגי החודש וחצי האחרונים.
הרב יצחק לוי (מפד"ל) שבתו איילת השחר ז"ל נהרגה בפיגוע בשוק מחנה יהודה קרא לברק להגן על אזרחי המדינה: "תסתכל מה שהעם שלך אומר לך, אתה מחוייב קודם כל לעם שלך ורק אחר לגויים האחרים. אני בעד להקים ממשלת אחדות אבל רק בתנאי שנסכים שהשלב הראשון הוא מלחמת חורמה בטרור".
אריאל הלפר, בן 10, מתגורר בכפר דרום. אמו נפצעה לפני יומיים בפיגוע. בעצרת הוא קרא דברים שכתב בעצמו: "כל הארץ היא חזית, נלחמנו על כפר דרום ונמשיך תמיד להלחם. נראה את ברק מסתכל בעיניים של ילד שאמו נרצחה".
כעבור זמן קצר ההפגנה המאופקת הפכה סוערת למרות רצונה של מועצת יש"ע להציב במקום סדרנים שירחיקו כל גורם קיצוני. תנועת נשים בירוק נשאה שלטים עליהם נכתב: "לאסור את כנופיית אוסלו", תמונותיו של מבצע הלינץ' כשידיו מגואלות בדם נישאו כאשר פרצופו של ערפאת במקום הפרצוף האמיתי. פעילי כך רבים שהגיעו למקום חילקו חומר הסברה ומדבקות "כהנא צדק" וכמה מהם נעצרו על ידי המשטרה.
יו"ר הליכוד אריאל שרון אמר כי "צה"ל צריך לחסל את הטרור, לא להגיב אלא ליזום, להביא את האוייב שיגן על עצמו במקום לתקוף אותנו. הסכם אוסלו האווילי איננו עוד". ח"כ רחבעם זאבי קרא לחסל את מוחמד דחלאן.

סיפוק רב

ראשי מועצת יש"ע הביעו סיפוק רב ממספר האנשים שהגיעו לאירוע. הם טענו כי רבים מהמתנחלים חששו להגיע להפגנה בגלל מצב הבטחון בדרכים וכי רובם המכריע של המפגינים הם תושבי ירושלים שבאו להזדהות עם מצוקתם של תושבי יש"ע: "המסר המדיני פוליטי שעלה מן ההפגנה הוא כי מפלגות המחנה הלאומי אינן רואות עוד את ערפאת כפרטנר אלה כאויב שיש להלחם בו ואת ההתחייבות הזאת הם מקווים שמנהיגי הימין יקיימו לאחר שישובו לשלטון".
בתגובה לדבריו של שרון בכיכר ציון אומרים במפלגת העבודה: "מצער שיו"ר הליכוד מצא לנכון שעות ספורות לאחר הפיגוע הנורא בחדרה, בשעה שעוד פינו פצועים וגופות, להמשיך לעשות חשבונות פוליטיים קטנוניים. מפלגת העבודה חוזרת וקוראת לליכוד להיענות לקריאתו של רה"מ להצטרף לממשלת חירום לאומית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
הפגנת הימין: נגד אוסלו
צילום: גלי תיבון
צילום: גלי תיבון
יש"ע: "ערפאת אויב"
צילום: גלי תיבון
מומלצים