שתף קטע נבחר

לימור לבנת נגד ועדת החינוך

הכירו את המלחמה החדשה: שרת החינוך נגד ועדת החינוך של הכנסת. על מה יצא קצפה של לימור לבנת? בעיקר על יחסו של יו"ר הוועדה, ח"כ אילן שלגי משינוי שביצע לדבריה מחטף וכן הצהיר הצהרות לא נכונות אודות עמדותיה. שלגי: היא לא יכולה לקבל ביקורת

ילדים, להפסיק לריב: "החל מיום א' הקרוב משרד החינוך יפסיק לשתף פעולה עם ועדת החינוך, ולא ישלח יותר נציגים להשתתף בדיוני הוועדה" - כך הודיעה היום (ד') במכתב זועם שרת החינוך, לימור לבנת, ליו"ר הכנסת ראובן ריבלין. 

 

לבנת מתלוננת על התנהלותו של יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ אילן שלגי משינוי. שרת החינוך זעמה לאחר התקרית הבאה: בישיבת הוועדה שהתקיימה בנושא הסעת תלמידים, זומן משרד החינוך לדיון מהיר, בנושא הפסקת מימון הסעות לבית הספר העל-אזורי בתפן. המשרד שיגר לישיבה את נציגיו, ובדיון, גילו לתדהמתם כי יו"ר הוועדה החליט לבצע מחטף, ולקיים במסגרת הוועדה דיון כולל על קיצוץ שעשה משרד האוצר בשיעור של 50 מיליון ש"ח בנושא הסעות תלמידים.

 

בדיון אף האשים יו"ר הוועדה שלגי את השרה לבנת בקיצוץ, למרות שבישיבת הממשלה שהתקיימה בנושא, היא הצביעה נגד.

 

במכתבה כותבת היום לבנת: "לא אוכל לשתף פעולה עם ועדת החינוך. עד עתה נמנעתי מלהתלונן, למרות שבמהלך השנה האחרונה קרו מספר מקרים בהם חזרה ונשנתה התנהגות בלתי-ראויה של יו"ר הוועדה, שאפשר לחברי הכנסת להשתלח בעובדי משרד החינוך".

 

אין זו הפעם הראשונה בה עולה מערכת היחסים בין יו"ר הוועדה לבין השרה על שרטון. מקורביו של יו"ר הוועדה אומרים כי בעבר הצליח שלגי למנוע את סגירת פרוייקט "נעלה", הגן על האגודה לקידום החינוך מפני סגירה, לא הסכים במשך תקופה ארוכה לאשר את קביעת תשלומי ההורים, ודרש לסגור חלק ממחוזות משרד החינוך, כל זאת כנגד רצונה של השרה.

 

אתמול שיגר שלגי הודעה לעיתונות ובה האשים באופן אישי את שרת החינוך לימור לבנת באי יישום תוכנית הליבה בחינוך החרדי, "ובכניעה לגדולי התורה ורבני החינוך העצמאי של החרדים האשכנזיים". על-פי התוכנית, יש לחייב את מערכת החינוך החרדית העצמאית לימודי מתמטיקה, מדעים ואנגלית. שלגי טוען כי השרה לא אוכפת את תוכנית הליבה "משיקולים פוליטיים, וכי היא נוהגת בכוחניות. קשה לה לקבל שיו"ר הוועדה לא סר למרותה ומבקר אותה, כשצריך, גם בחריפות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
לבנת. נפסיק לשתף פעולה
צילום: צביקה טישלר
שלגי. שתלמד לקבל ביקורת
מומלצים