שתף קטע נבחר

ועדת החינוך: בוטל דיון שיזמה השרה לבנת

עימות מחריף בין שרת החינוך לבין יו"ר ועדת החינוך בכנסת, אילן שלגי. העימות החל בשבוע שעבר, לאחר שלבנת הודיעה כי לא תשלח את נציגי משרד החינוך לישיבות הועדה. כך משפיעה הפוליטיקה הפנימית על עיסוק נבחרינו בענייני חינוך

מחריף העימות ביחסים בין שרת החינוך, לימור לבנת, לבין יו"ר ועדת החינוך, ח"כ אילן שלגי (שינוי). שלגי ביטל דיון שנועד למחרתיים בועדת החינוך בנושא עתיד ההשכלה הגבוהה - דיון שאמור היה להתקיים לבקשת השרה לבנת. בעקבות כך כתבה השרה: "ח"כ שלגי מתייחס לועדה כאל נחלתו הפרטית." מן העבר השני טוען חבר הועדה, ח"כ יוסי שריד (מרצ): "השרה לבנת מתייחסת לועדה כאילו נועדה לשמש עבורה חותמת גומי או להקת מעודדות."

 

העימות בין השרה ליבנת לבין ח"כ שלגי החל בשבוע שעבר, לאחר שלבנת הודיעה כי לא תשלח את נציגי משרד החינוך לישיבות הועדה. ההחלטה הזאת הגיעה בעקבות ישיבה שקיים ח"כ שלגי בנושא ההסעות לבית הספר האזורי "תפן", שבמהלכה התברר כי מתקיים דיון בכל נושא הקיצוץ בהסעות תלמידים.

 

בעקבות ההחלטה שלא לשלוח נציגים לישיבות ועדת החינוך, התקיימה היום (ב') ישיבת ועדת החינוך בנושא מעמד ועדי ההורים במוסדות החינוך ואכן לישיבה לא הגיעו נציגי המשרד. ביום רביעי היתה אמורה להתקיים בועדת החינוך ישיבה בנושא עתיד ההשכלה הגבוהה בעקבות הקיצוצים של משרד האוצר והשינוים המבניים שהאוצר מתכוון לעשות במוסדות להשכלה גבוהה.

 

אתמול שיגר ח"כ שלגי מכתב לשרה לבנת, והודיעה לה כי בעקבות החלטתה שלא לשלוח את נציגי משרדה לישיבות הועדה הוא החליט לבטל את הישיבה. שלגי הוסיף וכתב לשרה, כי הוא מקדם את הנושא בפגישות עם שר האוצר ואנשי משרדו, עם יו"ר ועדת הכספים של הכנסת ופועל בתיאום מלא עם ועד ראשי האוניברסיטאות.

 

בתגובה שלחה היום השרה מכתב ליו"ר הכנסת ח"כ ראובן ריבלין בו נכתב: "צר לי שח"כ שלגי מתייחס לועדה שהוא עומד בראשה כאל נחלתו הפרטית, ומבטל בהינף קלומוס ישיבה בנושא חיוני בטיעון קלוש וצולע, שהדבר נעשה בעקבות הודעתי כי לא אשגר נציגות מהמשרד לישיבת הועדה".

 

במכתב מוסיפה לבנת: "לא ברור לי, כיצד בה בעת ממשיך ח"כ שלגי לקיים בכל זאת ישיבות שוטפות של הועדה. לא קשה מן הסתם להבין מהם מניעיו האמיתיים, שכן הישיבה בנושא ההשכלה הגבוהה נקבעה לבקשתי. צר לנו על ההתנהגותו הילדותית של יו"ר הועדה, שאינו מוכן ליטול אחריות על מחדליו ומביא את הצורך בהתנצלות לפתחם של אחרים." 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מחרימה. לבנת
צילום: שאול גולן
מבטל. שלגי
מומלצים