שתף קטע נבחר

בת ים: כביש במקום כיתות

ארבע כיתות לימוד בתיכון טכנולוגי אורט בת-ים נהרסו במהלך סלילת כביש איילון דרום. נתיבי איילון תקציבה את בנייתן מחדש, אך האישור מתעכב. העירייה: "אנו בוחנים בקפידה את הסוגיה"

עיריית בת ים לא ממהרת להעניק היתר לבניית ארבע כיתות לימוד בתיכון טכנולוגי אורט, במקום הכיתות שנהרסו במהלך העבודות להקמת כביש איילון דרום. בהיעדר כיתות והיתר נאלצים התלמידים ללמוד כיום במקלט.

 

חברת נתיבי איילון שהתקינה את האוטוסטרדה, החוצה את חולון ובת-ים, נגסה בשטחי תיכון אורט ולצורך סלילת הכביש נדרשה הריסתם של ארבע כיתות. החברה הסכימה לממן את בנייתן מחדש של הכיתות. אך כאמור, הבנייה מתעכבת עד לקבלת אישור ממחלקת ההנדסה של עיריית בת ים.

 

יו"ר ועד ההורים בבת ים איציק קרן, אומר כי בשיחה שקיים בעניין זה עם ראש העירייה שלומי לחיאני, נודע לו כי התקציב שתעביר חברת נתיבי איילון לבניית הכיתות יושקע בשיפוץ בבית הספר, והיתרה תועבר לקופת העירייה. קרן: "עיריית בת ים טוענת שאין צורך בכיתות נוספות כי יש כיתות פנויות בעיר. אבל אורט הוא בית ספר מיוחד. העמדה של העירייה איננה מקובלת עלי ואנחנו נתערב אם יהיה צורך בכך".

 

ועד ההורים העירוני טוען שעל מנהל בית הספר, יצחק קליין להיות מעורב בכל החלטה של עיריית בת ים. את המחסור בכיתות הלימוד פתר קליין לפי שעה באמצעות לימודים במקלט בית הספר. קליין מתנגד להעביר את תלמידיו לבית ספר אחר, ומקווה שהמצב יחזור לקדמותו והעירייה תאשר את בניית הכיתות. קליין: "מאז שנתיבי איילון חתכו את חצר בית ספר והיינו צריכים לבטל ארבעה חדרי לימוד, שריינה חברת נתיבי איילן תקציב לזכות בית הספר. שיפצנו את אולם הספורט, החלפנו חלונות ומיזגנו את כל בית הספר. נשאר רק לבנות את חדרי הלימוד. הוגשו תוכניות למחלקת הנדסה בעיריית בת ים ואנחנו מחכים להיתר בנייה. אפשר לצפות שמחלקת ההנדסה תהיה יותר זריזה".

 

דוברת חברת נתיבי איילון, יעל ביבי, מסרה בתגובה כי "ביצוע עבודות השיפוץ בבית הספר אורט בת ים כתוצאה מעבודות נתיבי איילון, הינו באחריות עיריית בת ים. בהסכם שנחתם בין חברת נתיבי איילון לעירייה, בהסכמת הנהלת אורט, הועברו 2.5 מיליון שקל לעיריית בת ים, על מנת שזו תבצע את הטיפול הדרוש לבית הספר".

 

עוזרת הדוברת בעיריית בת ים, חנה קדוש: "נושא החינוך עומד בראש סדר העדיפויות העירוני של ראש העירייה שלומי לחיאני. בימים אלה עיריית בת ים בוחנת ולומדת בקפידה את הסוגיה של אורט ניצנה. לאחר סיום בדיקת הדברים, העירייה תספק את כל צרכיו של בית הספר לשביעות רצונם המלאה של מורי, תלמידי והורי בית הספר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתיבי איילון. ארבע כיתות נהרסו לצורך סלילת הכביש
צילום: יולס רונן
מומלצים