שתף קטע נבחר

20/20 - לוכדת מסכים

כתוכנה ללכידת מסך, 20/20 מציעה שימושים סטנדרטיים, אולם לא רבים המשתמשים שיוכלו להרשות לעצמם להשתמש אך ורק בה, מבלי "לגבות" עצמם בתוכנה אחת נוספת לפחות

20/20 היא תוכנה חינם ללכידת מסך וטיפול בתמונות וגרפיקה. התוכנה מאפשרת ביצוע מגוון פעולות בעת טיפול בתמונת מסך או תמונה אחרת, ומסוגלת גם לסרוק תמונה ממקור חיצוני, כגון סורק. התוכנה מאפשרת הוספת הערות וסימונים לתמונה, יצירת מצגות, תמונות ממוזערות או רקעים לאתרים ומסמכים.

 

התוכנה תומכת במרבית הפורמטים הגרפיים המוכרים, ביניהם: BMP, GIF, JPG, PCX, TIF, PNG, WMF ועוד. תכונה מעניינת שתועיל לבוני אתרים ואחרים, היא האפשרות להעביר תמונות ישירות מממשק התוכנה לשרת FTP או לדואר האלקטרוני, זאת לאחר שהוכנסו כל ההגדרות הדרושות.

 
20/20

 

כתוכנה ללכידת מסך, 20/20 מציעה שימושים סטנדרטיים, של לכידת מסך שלם, חלון או אזור נבחר וכוללת אפשרות תזמון לכידת תמונת המסך בפרקי זמן קבועים, תכונה חביבה אך לא ממש ברור למי היא מועילה. כתוכנה לטיפול בתמונות, ניתן לבצע בה מניפולציות על תמונות, כמו הוספת אפקטים שונים ומשונים (רוח, פיצוץ, השתקפות, היפוך, הפיכה לשחור לבן או לאיור ועוד).

 

יתרונות: היתרון המרכזי של התוכנה לעומת תוכנות לכידת מסך כמו SnagIt, היא במחיר: 20/20 חינמית לחלוטין, וכל עוד תחיו בשלום עם שורת הפרסומות בחלק התחתון של המסך - אין צורך לשלם.

 

חסרונות: חשוב להדגיש שהתוכנה איננה מיועדת לשמש כתחליף לתוכנות כמו פוטושופ, פריהנד או פיינטשופ פרו, ולמי שמעוניין להשתמש בה ככזו צפויה אכזבה. 

 

השורה התחתונה: כתוכנה עמוסת פונקציות ויכולות, 20/20 אכן מספקת את הסחורה, אולם לא רבים המשתמשים שיוכלו להרשות לעצמם להשתמש אך ורק בה, מבלי "לגבות" עצמם בתוכנה אחת נוספת לפחות. בנוגע לעדכונים ותמיכה, משיטוט קצר בפורום התמיכה שבאתר, נראה שמוטב להסתפק בקיים ולא לצפות לחידושים מסעירים בקרוב: בקיץ 2001 התפרסם העדכון האחרון.

 

ציון: 7 מתוך 10.

 

סוג הרישוי: Freeware.

 

גודל הקובץ: 3.6 מגה בייט.

 

מערכות נתמכות: Windows XP/2000/98.

 

להורדה: לחצו כאן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים