שתף קטע נבחר

"בראל הנהיג דמוקרטיזציה ברשות השידור"

אורי דן, שנחשב למקורבו של ראש הממשלה, אמר את הדברים כשהתארח בפורום טלוויזיה ומדיה ב-ynet

העיתונאי אורי דן, שנחשב למקורבו של ראש הממשלה אריאל שרון, התארח הערב (א') בפורום טלוויזיה ומדיה של ynet, ושיחרר מעין כתב הגנה על מנכ"ל רשות השידור יוסף בראל.

 

על הטענות כלפי "משטר האימים" של בראל ברשות, השיב דן כי "בראל הנהיג דמוקרטיזציה חסרת תקדים ברשות השידור. מר בראל כמקצוען בעל ותק, כישרונו, כשירותו ונסיונו, הם תעודת הביטוח של שירות שידור ממלכתי דמוקרטי בישראל".

 

על הטענה שהוא למעשה משמש כדובר וכנציג ראש הממשלה בתוכנית הדגל של ערוץ 1, "יומן", השיב בראל כי "אינני נציג הממשלה. יש לי ותק עיתונאי של כ-50 שנה בעיתוני ישראל ובעיתוני העולם, פרסמתי למעלה מ-20 ספרים, שאותם כתבתי בעצמי או עם אחרים ולא ארחיב יותר על פעילותי העיתונאית והספרותית".

 

עוד אמר דן על עבודתו העיתונאית כי "אם אתה דבק במקצועך, אם אתה מסור לעבודה העיתונאית..ואם בנוסף לזה, כמו במקרה שלי, לאור התבוננותך כריפורטר, אתה מגיע למסקנות יוצאות דופן, בניגוד לרוח הכלל, כמו פסוקי הידוע: 'מי שלא רצה את שרון כשר הביטחון, יקבל אותו כראש הממשלה'...לכן אף פעם לא היה איכפת לי אם מכפישים אותי, משמיצים אותי - תמיד הרגשתי שאלה שעושים זאת בעצם יורקים על עצמם".

 

בהקשר זה גם הגיב דן לטענות שהופנו כלפיו בעקיפין ע"י דן מרגלית במכתב ההתפטרות שלו מרשות השידור: "אם אשפוט לפי היומרה המתנשאת שבה נהג בי, הרי לצערי דן מרגלית נראה גם בעניין זה בעיניי כבעל כושר שיפוט לקוי, ומתיימר בעיניי לתפוס פוזה של חסר שיקולים זרים - בשעה שאני יכול למנות את נטיותיו הפוליטיות, מהימים שבהם פעל למען משה דיין ז"ל לראשות הממשלה ועד לימים שעשה למען אהוד ברק".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים